Świdnicki Imprezownik

  1

  Kolejny tydzień minął, przed nami weekendowe imprezy. Na co warto iść, a co omijać szerokim łukiem? I tym razem cotygodniowa dawka informacji rozrywkowych.

  ***

  Nazwa: Dżem Session w Starym Młynie

  Miejsce: Świdnica, ul. Łączna, Stary Młyn

  Data i godzina: 27.07.2012; godz.20:00

   

  Piątek otwiera nowe możliwości przed amatorskimi zespołami muzycznymi. Będą miały okazję zaprezentowania się szerszemu gronu podczas Dżem Session. Czym jest wspomniana forma muzykowania? Otóż jest to rodzaj zbiorowej, sesyjnej improwizacji, popularnej szczególnie w bluesie, jazzie, funku czy folku. Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Czasem improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych stanowiących swoim tematem punkt wyjścia improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z grających muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują. Bardzo często całe koncerty, czy występy w klubach odbywają się w luźnej formie jam session. Zatem nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich grających bluesa do wspólnego „improwizacji”. Wstęp wolny.

  ***

  Nazwa: XIII Festiwal Bachowski

  Miejsce: Świdnica i okolice / wg. programu Festiwalu/

  Data i godzina: start 28.07.2012

   

  Mam szczególny zaszczyt zaprosić wszystkich XIII Festiwal Bachowski. Muzyczny weekend z najwyższej półki. Obok doznań muzycznych wycieczki po najpiękniejszych miejscach i zabytkach sakralnych Dolnego Śląska. XIII Festiwal Bachowski rozpocznie się w sobotę 28 lipca, a zakończy w niedzielę 5 sierpnia.

  Po szczegółowy program odsyłam Was do oficjalnego portalu festiwalu, tam również zaczerpniecie informacji dotyczącej biletów i imprez towarzyszących.

  http://www.bach.pl/

  ***

  Nazwa: Fremik w Galerii | koncert

  Miejsce: Świdnica, ul. Westerplatte, Galeria Świdnicka

  Data i godzina: 28.07.2012, godz. 20:30

   

  Najbliższa sobota to nie tylko niezła gratka dla miłośników i fanatyków zakupów, jest to również fajna okazja do posłuchania nowej płyty Świdnickiego wykonawcy o pseudonimie Fremik. Zaprezentuje on swój debiutancki krążek

  „ERA POPularnej TECHNOlogi”, który ujrzy światło dzienne dokładnie czwartego sierpnia tego roku. Raper, dla którego każdy tekst w zdaniu jest równie ważny jak całokształt utworu. Człowiek o tak wielkim wachlarzu zainteresowań, że niełatwo opisać go w kilku zdaniach. A już 28 lipca o 20.30 będziecie mogli posłuchać w Galerii Świdnickiej jego przedpremierowego wystąpienia, w którym usłyszycie jego niebagatelne teksty powiązane z ciekawymi podkładami muzycznymi. Dodatkowa atrakcja koncertu – Fremik wystąpi z Rolim z A- Wers’u.

  ***

  A na sam koniec propozycja typowo sportowa. Unikat wśród niusów, bo nieczęsto zdarza mi się umieszczać propozycje sportowe. Nie mniej jednak uwielbienie do tego sportu powoduje malutką odskocznię od tematu.

  Nazwa: I Turniej Siatkówki Plażowej

  Miejsce: Świdnica, ul. Śląska, Ośrodek Sportu i Rekreacji

  Data i godzina: 29.07.2012; godz. 10:00

  W najbliższą niedzielę, 29 lipca, na terenie kompleksu sportowego przy ul. Śląskiej 35 w Świdnicy odbędzie się I Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 , zapisy od 9.30 w dniu zawodów. Dla zwycięzców organizator przygotował pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników świetną zabawę i wodę dla ochłody. Nie macie planów na niedzielę, oto fenomenalny sposób jak w aktywnie zagospodarować sobie wolny czas. Zapraszam!

  Z wakacyjnym i młodzieżowym ELO pozdrowieniem

  Maja Jasnos

   

   

   

   

   

  Poprzedni artykułAnny świętowały imieniny
  Następny artykułPrzygnieciony ziemią