Świdniccy studenci o etyce księgowego

  2

  Nie chcą być wyłącznie ślepymi wykonawcami poleceń pracodawców i za wszelką cenę dbać o wynik finansowy firmy. – Od lat walczymy o prestiż zawodu księgowego. A najważniejsza jest promocja etyki w rachunkowości, czemu służy m.in ogólnopolski konkurs na najlepsze opracowania dylematów etycznych z rachunkowości – wyjaśnia Paweł Żuraw, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, wiceprzewodniczący Komisji Etyki w stowarzyszeniu. W II edycji konkursu najwięcej nagród zgarnęli studenci ze Świdnicy.

  Niezależna komisja, złożona z wykładowców wyższych uczelni z całego kraju, oceniła kilkadziesiąt prac. Wśród najlepszych znalazły się opracowania przygotowane przez studentów Społecznej Akademii Nauk Ośrodek Zamiejscowy w Świdnicy. Dyplomy i nagrody laureaci odebrali w Warszawie 3 lipca.

  Kapituła Konkursu uwzględniając wyniki dokonanej przez jej członków dwukrotnej indywidualnej oceny prac, jednogłośnie przyznała:

  nagrodę II stopnia Zespołowi autorskiemu w składzie:  Seweryn Rachwalski i  Krzysztof Olech za opracowanie dylematu etycznego w kategorii opisowej pt.:Sumienny księgowy”;(studenci Społecznej Akademii Nauk Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Świdnicy)

  nagrodę III stopnia Marcelinie Słabiszewskiej za opracowanie dylematu etycznego w kategorii opisowej pt. Etyka czy praca – pracownik z dylematem” (studentka Społecznej Akademii Nauk Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Świdnicy)

   dyplomy uznania dla:

  –  Joanny Gajewskiej za pracę pt.: „Kumpel”,

  –  Pawła Tomków za pracę pt.:”Witam Panie Nowak”,

  –  Marioli Świebody za pracę pt. „Przestroga dla pazernych”,

  –  Natalii Dudy za pracę pt.:”Sumienie prezesa”,

  –  Joanny Pyrc za pracę pt.:”Trudne wybory właścicieli – czy człowiek jest najważniejszy”.

  Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Kolejna edycja planowana jest na wrzesień.

  Poprzedni artykułSpotkanie organizacyjne odnośnie ŚWLPN
  Następny artykułUlica Równa do wyrównania