Nie zdążą z usterkami

  24

  Do 31 lipca na mocy aneksu, wydłużającego czas na przygotowanie wieży ratuszowej do odbioru, miały się zakończyć wszystkie prace związane z usuwaniem usterek. Jak informuje Monika Żmijewska z Urzędu Miejskiego, najprawdopodobniej wykonawca – firma Budobratex nie dotrzyma tego terminu.

  Poprawki dotyczą hełmów wieży, tarasu widokowego, klatki schodowej oraz pomieszczeń na kondygnacjach i otoczenia budynku.Trwa również odnawianie elewacji kamienic otaczających dziedziniec wieży. Ile firma potrzebuje jeszcze czasu, nie wiadomo.

  – Odbiór końcowy nie będzie oznaczał otwarcia wieży dla zwiedzających – dodaje Monika Żmijewska. –  Oficjalne otwarcie i udostępnienie wieży będzie możliwe po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Pozwolenie takie udziela w formie decyzji Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świdnicy. Takie pozwolenie może trwać około 1 miesiąca od daty zawiadomienia Inspektora Nadzoru Budowlanego o zamiarze przystąpienia do użytkowania.

  Jeszcze w czerwcu kierownik nadzoru budowlanego zapewniał, że koniec sierpnia to realna data otwarcia wieży. W tej chwili żadne, nawet przybliżone daty, nie są podawane.

  asz

  Poprzedni artykułWinda na celowniku wandala
  Następny artykułZmierzą się z Młodym Śląskim