Nie chcą dłużej dokładać do MPK

  28

  31 sierpnia kończy się termin czteroletniej umowy ze świdnickim MPK na przewozy komunikacją zbiorową dla Świdnicy, gminy Świdnica, gminy Marcinowice i i gminy Żarów. Został ogłoszony nowy przetarg, ale już dziś wiadomo, że chętnych do dotowania świdnickiego przedsiębiorstwa jest mniej.

  Umowę wypowiedział Żarów. – Na terenie naszej gminy kursy osobowe realizuje pięciu przewoźników, wśród nich Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Świdnicy, które jako jedyne korzysta z dofinansowania gminy. Nie ma takiej potrzeby, żebyśmy z budżetu gminy wydatkowali na ten cel pieniądze w sytuacji, kiedy inni przewoźnicy są chętni zapewnić transport dla naszych mieszkańców, bez korzystania z finansów gminnych – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak. Żarów co miesiąc na dotacje dla MPK przeznaczał 35 tysięcy złotych, czyli ponad 400 tysięcy złotych rocznie. To w skali  dotacji z pozostałych gmin około 8%. Świdnica na ten sam cel w budżecie na 2012 rok zabezpieczyła 9 milionów 700 tysięcy złotych. Miasto płaci MPK co miesiąc na podstawie faktur, rozliczających wykonane kursy.

  Oferty do przetargu przyjmowane będą do 17 sierpnia, na ten dzień zaplanowano także ich otwarcie. 4 lata temu do przetargu stanęło tylko świdnickie MPK. Wyłoniona za miesiąc firma korzystając z dotacji będzie obsługiwać przewozy na terenie Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice.

  asz

  Poprzedni artykułLa Liga zwycięzcą nocnego turnieju
  Następny artykułPijana spowodowała wypadek. Pasażer zmarł