Miasto Dzieci już od poniedziałku

  2

  Wybiorą Radę Miasta, burmistrza, nauczą się gospodarować samodzielnie zarobionymi pieniędzmi, poznają różne zawody. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej po raz kolejny zaprasza najmłodszych do Miasta Dzieci. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się 30 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

  Miasto Dzieci  to projekt dydaktyczny przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, głównie między 7 a 14 rokiem życia. Codziennie od 10.00 do 16.00 młodzi obywatele będą mieli możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach i stworzonych do tego celu stanowiskach pracy. Na terenie muzeum powstanie jedyne w swoim rodzaju miasto, którym zarządzają dzieci.

  W zabudowaniach muzeum, wagonach towarowych oraz w drewnianych domkach tworzone będą stanowiska pracy, urzędy, sklepiki, takie jakie znajdują się w mieście, np.: Biuro Meldunkowe, Biuro Pracy, Straż Pożarna, Szpital, Piekarnia, Restauracja, Kawiarnia, Bank, Fryzjer, Kino, Teatr, itd. Codziennie od godziny 10.00 po otrzymaniu Dowodu Osobistego i Karty Pracy dzieci pod opieką wolontariuszy przystępują do pracy w wybranym przez siebie zawodzie, za pracę otrzymują wynagrodzenie w specjalnie wyemitowanej walucie, gdzie złote  i grosze zastąpione są przez „wagony”, „lokomotywy” i „drezyny”. W Mieście Dzieci obowiązuje dwuzmianowy system pracy. Podczas przerw organizowane są atrakcje kulturalne, zapraszani są ciekawi ludzie, przedstawiciele różnych zawodów. Atrakcją są także aukcje, podczas których młodzi obywatele mogą kupić to, co zostało wyprodukowane w mieście przez ich kolegów, a także rzeczy podarowane przez przychylne osoby. W Mieście Dzieci wybierana jest przez młodych mieszkańców Rada Miasta i burmistrz. Pod koniec każdego dnia dzieci mają szansę zabierania głosu podczas zebrań obywatelskich.
  W trakcie każdego dnia młodzi pracownicy dostają ciepły posiłek, a ponadto mogą za swoje wynagrodzenie kupić smakołyki w restauracji czy kawiarni. Każdy dzień to nowe wrażenia, doznania, przygody oraz wiedza o codziennym życiu
  Projekt Miasto Dzieci to przede wszystkim wychowanie przez pracę w formie zabawy.
  Wolontariusze podczas pracy z dziećmi uczą się odpowiedzialności za swoich podopiecznych i nabywają wiedzy o zarządzaniu.
  Miasto Dzieci to projekt, który integruje środowisko, analizuje i odkrywa potrzeby w społeczności lokalnej, pozwala zdefiniować najważniejsze cele i potrzeby.
  Ponadto angażowani w tą akcją są lokalni przedsiębiorcy, urzędnicy, policjanci, strażacy, taksówkarze, piekarze i przedstawiciele innych zawodów w mieście, którzy pokazują dzieciom tajniki swojej pracy.

  UWAGA: Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze uprzedzenie organizatorów o swoim przybyciu.

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
  ul.Towarowa 4
  58-140 Jaworzyna Śląska
  tel.74 637-43-30 , 692-407-806

  Poprzedni artykułPolonia rozstrzelana w ostatnim sparingu [FOTO]
  Następny artykułBachowskie suity w burzy