Kamień węgielny wmurowany

  8

  Ruszyła budowa kościoła w Mrowinach. Wylano już fundamenty pod jego budowę, a w ubiegłym tygodniu podczas uroczystej mszy świętej biskup Ignacy Dec wraz z ks. Pawłem Szajnerem, proboszczem parafii w Mrowinach  dokonali uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod jego budowę.

  Od ponad trzech lat trwa zbiórka pieniędzy na budowę kościoła w Mrowinach. Wreszcie udało się uzbierać kwotę, która pozwoli, póki co, na jej rozpoczęcie. Nowa świątynia powstaje na terenie starego cmentarza. – Jako proboszcz cieszę się, że w to dzieło zaangażowana jest duża część parafian ze wszystkich wiosek oraz wiele życzliwych osób z całej gminy i diecezji, którzy to dzieło wspierają – mówi proboszcz parafii w Mrowinach ksiądz Paweł Szajner.

  W sobotę, 23 czerwca dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej świątyni. – Dzisiejszy świat potrzebuje świadków miłości Boga i Kościoła, a tym samym człowieczeństwa. Dlatego, jak powiedział ksiądz biskup w czasie uroczystości musimy być mężni w tym, co robimy. Nie możemy poddać się tym, którzy studzą zapał i gaszą ducha. Ufam, że dzięki bożemu błogosławieństwu i wsparciu życzliwych ludzi nasz zapał nie ostygnie i uda się wnieść tą świątynię – dodaje ksiądz Szajner.

  Prawdopodobnie na początku lipca ruszą przygotowania do wzniesienia ścian kościoła. Wszelkie prace wykonują sami parafianie. Wciąż trwa także zbiórka datków na budowę kościoła w Mrowinach. Najmłodszą w naszej diecezji parafię można wspierać, wpłacając datki na jej konto:

  Bank PEKAO SA I O w Świdnicy,

  nr 12 1240 1978 1111 0010 2210 8822.

  Agnieszka Gryc

  Rzecznik Prasowy UM w Żarowie

  Poprzedni artykułPoznaj Świdnicę z mamą i tatą
  Następny artykułOd poniedziałku MPK jeździ inaczej