Ile kosztowały największe świdnickie imprezy?

  15

  Ile kosztowały Dni Świdnicy, Kongres Regionów i Festiwal Reżyserii Filmowej? Wiadomo na pewno, ile pieniędzy przeznaczono na te imprezy z budżetu miasta.

  W sumie z miejskiej kasy zostało wydanych  679 728 złotych. Jak podaje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM, 2 części Dni Świdnicy otrzymały z budżetu 231.623 zł. Na organizację III edycji Kongresu Regionów miasto wyłożyło 218.105 zł. Współorganizator, wydawnictwo Axel Springer, nie ujawnia swoich kosztów. – Nie mamy takiego obowiązku – pytania ucina zastępca dyrektora marketingu Tomasz Szurawski.

  Na V Festiwal Reżyserii Filmowej z budżetu miasta wydano 230 tysięcy złotych. – Na około 80 – 100 tysięcy szacuję wpływy od sponsorów i dotację z Urzędu Marszałkowskiego (20 tysięcy zł). Dokładnych wyliczeń nie robiłem – dodaje Stanisław Dzierniejko, inicjator i dyrektor festiwalu. – Kilku sponsorów przekazało pieniądze, inni sponsorowali m.in. reklamę, noclegi czy transport.

  Jak podaje Stefan Augustyn, trzy największe imprezy – organizowane lub współorganizowane przez miasto – zgromadziły ok. 40 tysięcy uczestników. Obliczenia nie są jednak dokładne. Festiwal Reżyserii – 14 tysięcy, Kongres Regionów – 2 tysiące. Szacunki dotyczące uczestników Dni Świdnicy nie są precyzyjne. Z oficjalnej informacji, podanej na stronie UM w dniu 14 maja wynika, że w pierwszej części brało udział 20 tysięcy osób. Informacji o frekwencji podczas II części nie ma.

  Poprzedni artykułOdpowiedzą za zastraszanie świadka
  Następny artykułDrugi sparing, druga wygrana