Grecka Miss Euro ze Strzegomia

  26

  Miss Euro 2012 co prawda okrzyknięto modelkę Natalię Siwiec, ale to nie ona podbiła serca Greków. Internauci z Hellady oszaleli na punkcie niebieskookiej blondynki. Po apelach w telewizji i internecie udało się wreszcie ustalić, kim jest piękność z trybun. Trop zawiódł do Strzegomia.

  Już w trakcie inauguracyjnego meczu ME Polska – Grecja (zakończonego remisem 1:1) na szklanym ekranie można było dostrzec piękną blondynkę ubraną w greckie barwy narodowe. Efektowna kibicka pojawiła się także na meczach Greków z Czechami (przegrana 1:2), z Rosją (wygrana 1:0) i z Niemcami (przegrana 2:4). W greckich mediach – telewizji, internecie czy w gazetach – z dnia na dzień stała się równie popularna, co zawodnicy  Hellady. Grecy dosłownie oszaleli na jej punkcie i chcieli dowiedzieć się skąd owa dziewczyna pochodzi. Doszło do tego, że grecka telewizja poprosiła kibiców o pomoc w rozpoznaniu blondowłosej fanki.

              Po wielu dociekaniach i medialnych poszukiwaniach okazało się, że piękna kibicka jest … strzegomianką. 26-letnia Angela Geladarys pochodzi ze Strzegomia, uczyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 1, następnie ukończyła świdnickie Liceum Ogólnokształcące i po zdaniu matury wyjechała do Grecji. Aktualnie mieszka w mieście Kalambaka, u podnóża masywu górskiego Meteorów. Warto dodać, że jest młodszą córką Państwa Geladarys – właścicieli sklepu warzywnego na terenie strzegomskiego Rynku (matka Angeli jest Polką, ojciec Grekiem).

           Tomasz Wanecki,

  Wydział Kultury, Sportu i Promocji UM w Strzegomiu, opr. red.

  foto: www.futbolnews.pl

  Poprzedni artykułOstatnie wolne miejsca
  Następny artykułPierwszy rekord na letnim basenie