Będzie kolejna inwestycja

  5

  Gdańska spółka Agro Corn, która dwa lata temu kupiła teren w Świebodzicach, w przyszłym roku zamierza rozpocząć budowę bazy magazynowej. Na blisko 2,5 hektarach gruntu przy ul. Przemysłowej, sąsiadujących z Podstrefą Świebodzice WSSE „Invest-Park”, spółka z branży rolnej będzie budować silosy, suszarnie i linie do osuszania zboża – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  – Jesteśmy po odwiertach geodezyjnych, które były konieczne by sprawdzić grunt, obecnie przygotowujemy procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Budowa powinna się rozpocząć z początkiem 2013 roku – zapowiada prezes firmy,  Tomasz Barnowski. Firma utworzy nowe miejsca pracy, jednak ich liczba nie została jeszcze podana.

  Podstawowym profilem działalności firmy jest skup i sprzedaż płodów rolnych oraz ich logistyka. Dodatkowo firma zajmuje się sprzedażą surowców  do produkcji pasz a także pośrednictwem i doradztwem w dziedzinie handlu  w przemyśle rolno-spożywczym. AGRO CORN mająca siedzibę w Gdańsku, działa na rynku rolno-spożywczym nieprzerwanie od 2003. Obecnie rozszerza swoją działalność na kolejne rejony kraju.

  Poprzedni artykułDźgał nożem, bo nie chcieli z nim pić
  Następny artykułNie zauważył skutera