750 psich piękności

  2

  Psy  z całej Europy będzie można obejrzeć podczas weekendu w Świebodzicach. Od soboty do niedzieli (28-29 lipca) potrwa 51. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, której organizatorem jest wałbrzyski oddział Polskiego Związku Kynologicznego. Wydarzeniu honorowo patronuje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

  Organizatorzy zgromadzili rekordową liczbę psich piękności. – Udało nam się zgromadzić prawie 750 psów, w ponad 160 rasach, z 7 krajów, od dalekiej Skandynawii po słoneczne Włochy – wylicza Monika Nowak, komisarz wystawy. – Dodatkowo na wystawie sobotniej najliczniejszą rasą będzie chihuahua, których jest prawie 40.

  Tak bogaty przegląd ras to prawdziwa gratka dla miłośników czworonogów. Dla wielu odwiedzających może to być także wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć przedstawicieli szczególnie egzotycznych ras.

  W niedzielę odwiedzający zobaczą m. in. należące do rzadkości egzotyczne nagie meksykańczyki i peruwiańczyki, niezwykle pracowitego australian cattle dog’a, dostojnego psa gończego – porcelaine, pochodzące z Afryki rhodesian ridgeback, z charakterystyczną pręgą na grzbiecie oraz psy rasy bloodhound, których węch jest jednym z najczulszych w „psim świecie”.

  Zjawią się także tradycyjnie popularne w Polsce rasy takie jak jamnik, owczarek niemiecki, american staffordshire terrier, golden retriever, buldog francuski i angielski, siberiany husky, czy urocze yorkshire terriery.

   – Po raz pierwszy w naszym regionie powitamy portugalskiego owczarka – Cao da Serra de Aires oraz krótkowłosego owczarka holenderskiego – zachwala Monika Nowak.

  Sobota będzie należała do psów ozdobnych. Wystawa rozpocznie się o 15:00 i będzie poświęcona wyłącznie psom ozdobnym i do tzw. „towarzystwa”. Najliczniejszą rasą tego dnia będzie zdecydowanie chihuahua, zgłosiło się ich prawie 40 w dwóch odmianach długości włosa, następnie będziemy mogli podziwiać całkiem imponującą stawkę buldogów francuskich i chińskich grzywaczy, długowłosych i nagich oraz 20 innych ras.

  Podczas obu wystaw tradycyjnie będą mogli Państwo odwiedzić stoiska handlowe, gdzie można usłyszeć wiele przydatnych porad dotyczących żywienia i pielęgnacji psów, a także dokonać zakupów. Bilety kosztują 6 i 3 zł.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM w Świebodzicach

   

   

  Poprzedni artykułOstatnie szlify przed ligą
  Następny artykułZnakomity występ naszych bokserek