Zapracowali na strefę kibica

  11

  Porządkowali swoją miejscowość, malowali urządzenia na placu zabaw, uczestniczyli w jarmarkach przygotowując świąteczne ozdoby – a wszystko po to, aby zrealizować swój cel.  Stworzyć w świetlicy w Boleścinie strefę kibica na mistrzostwa piłki nożnej EURO 2012.

   

  W naszej miejscowości jest duża grupa młodych ludzi, która chciała zrobić coś dla lokalnej społeczności. Swoje pierwsze działania rozpoczęliśmy od pomocy przy organizacji noworocznego spotkania mieszkańców wsi Boleścin. Początki wcale nie były łatwe, bo jak w każdej tego typu inicjatywie liczy się upór, wytrwałość i konsekwencja. Największym wyzwaniem było porządkowanie wsi. Zaplanowane prace musieliśmy przełożyć o ponad 2 tygodnie, ponieważ nasze plany pokrzyżowała pogoda. Ale udało się. To marzenie udało nam się zrealizować przy nieocenionej pomocy władz gminy Świdnica, wójt Teresy Mazurek, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rady Sołeckiej wsi Boleścin. Teraz przyszedł czas na chwilę odpoczynku i kibicowanie naszej drużynie, której losy rozstrzygnie sobotnie spotkanie z Czechami – mówi Daniel Wieczorek, lider grupy młodzieży z Boleścina.

   Młodzież i mieszkańcy Boleścina mogą piłkarskie emocje przeżywać wspólnie. Pierwsze spotkanie zgromadziło ponad 50 fanów piłki nożnej. Z pewnością najbliższe, sobotnie kibicowanie obfitować będzie w jeszcze większą liczbę miłośników futbolu.

   – Po zakończeniu się piłkarskiej gorączki planujemy włączyć się w organizację zielonych świetlic i organizację letniego wypoczynku. Sprawy bezpieczeństwa na drodze i profilaktyki alkoholowej, nabierają szczególnego znaczenia w okresie wakacyjnego wypoczynku. Nie wykluczone, że w najbliższym kilku miesiącach zorganizujemy także wyjazd do Teatru Lalek we Wrocławiu na komedię „Ta Nasza Klasa”. W dobie portali społecznościowych tj. facebook, tweeter, nasza klasa, fajnie jest powspominać czasy szkolnych spotkań z podstawówki, szkoły średniej. Dlatego też do naszego wyjazdu z pewnością zaprosimy seniorów i chętnych mieszkańców wsi, którzy poprzez ten spektakl, choć w małej części zobaczą jakie pozytywne relacje mogą płynąć z obecności na portalu Nasza Klasa – dodają przedstawiciele młodzieży z Boleścina.

  Janusz Waligóra

  Poprzedni artykułSprawdź swój angielski, wygraj nagrody
  Następny artykułPaweł Fajdek w coraz lepszej formie