Wyłudzili kredyt, teraz posiedzą

  5

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm „kredytobiorcom” zatrzymanym przez świdnickich policjantów. Kiedy udało im się kupić telewizor na fałszywe zaświadczenia, postanowili pójść za ciosem.  Jednak przy zakupie narzędzi budowlanych wpadli w ręce stróżów prawa.

  Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 23 lata . Obaj zatrzymani na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach usiłowali wyłudzić kredyt na zakup narzędzi  o wartości blisko 5 tysięcy złotych. Do zatrzymania „kredytobiorców” doszło  w jednym ze sklepów budowlanych na terenie powiatu świdnickiego.

  Gdy 45 latek załatwiał formalności kredytowe w sklepie, młodszy z oszustów stał w pobliżu. 23-latek miał pomóc swojemu kompanowi gdyby ten miał kłopoty w załatwieniu kredytu. Gdy pod sklep podjechali policjanci 23 latek zaczął uciekać. Został zatrzymany przez policjantów w pościgu, natomiast starszy mężczyzna został zatrzymany na terenie sklepu – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje. – To nie było jedyne ich przestępstwo tego dnia. Jak się okazało w jednym ze sklepów na terenie Świdnicy kupili telewizor wartości ponad 5 tysięcy złotych. Oczywiście przy zakupie posłużyli się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu. Kupiony w ten sposób telewizor trafił w ręce innych osób.

  Obaj zatrzymani za zakup towarów na raty mieli otrzymać drobne wynagrodzenie. W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Za czyn, którego dopuścili się zatrzymani może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

  Poprzedni artykułTrylogia Millennium najpopularniejsza
  Następny artykułBrak chętnych na budynek po kinie Gdynia