Większa Strefa Płatnego Parkowania od lipca

  42

  Opóźnienia przy miejskich inwestycjach na ogół spotykają się z negatywnymi ocenami, tym razem jednak nikt na terminy nie naciska. Od maja miała zostać powiększona Strefa Płatnego Parkowania w Świdnicy. Będzie trochę później.

  W kwietniu został ogłoszony przetarg na 15 dodatkowych parkometrów, które mają stanąć na kolejnych ulicach. Rada Miejska w lutym tego roku powiększyła Strefę Płatnego Parkowania o  1-go Maja, Folwarczną, Ks. Agnieszki, Jagiellońską (część), Bolesława Chrobrego, Dworcową, R. Traugutta, Kwiatową, J. Lelewela, Sprzymierzeńców, pl. Tysiąclecia, Wyspiańskiego do nr 8. Na zakup i montaż parkometrów zarezerwowano w budżecie 300 tysięcy złotych. Na przetarg wpłynęły 3 oferty. Najtańszą złożył dotychczasowy dostawca automatów biletowych, firma Cale Polska – 267 525 złotych. Hectronic proponuje 320 160 zł, a City Parking Group 309 960 zł. Przetarg wygrała firma Cale Polska. Umowa zostanie podpisana do 15 czerwca, po tym terminie firma będzie miała 40 dni na zrealizowanie zamówienia. Wprowadzenia zmian należy się więc spodziewać na przełomie lipca i sierpnia – Warto dodać, że już po zamontowaniu parkomatów i oznakowaniu strefy  kierowcy będą mieli dwa tygodnie na oswojenie się ze zmianami. W tym czasie będziemy prowadzić kampanię informacyjną i nie będziemy naliczać karnych opłat za niewykupienie biletu – uzupełnia Maciej Rataj, kierownik Strefy Płatnego Parkowania.

  W strefie działa w tej chwili 55 parkomatów, bilet można wykupić także drogą sms-ową. Roczny dochód z opłat za postój na świdnickim śródmieściu wynosi 1,3 miliona złotych. Około 60% tej kwoty to czysty zysk.

  asz

  Poprzedni artykułPechowy Karkonoski dla załogi Jaroszewicz/Tarapacki
  Następny artykułOddaj krew na Euro