Świętowanie pod wulkanem z zespołem Feel

  10

  Erupcje wulkanu na Rynku, stoiska branży kamieniarskiej i giełda minerałów, własna moneta w obiegu, koncerty, zawody sportowe i turnieje. Już w najbliższy weekend Strzegom hucznie rozpocznie świętowanie 770-lecia nadania praw miejskich.

  Atrakcje i uroczystości w tym roku połączone są z dorocznym Świętem Granitu, skarbu gminy Strzegom. Swoimi wyrobami pochwalą się firmy z branży kamieniarskiej, nie zabraknie także kolekcjonerów minerałów. Do obiegu na trzy miesiące trafi miejska moneta o nominale 7 granitów. Moneta okolicznościowa o średnicy 30,9 mm została wydana w limitowanym nakładzie 5000 sztuk, w dwóch materiałach: golden nordic oraz alpaka będzie w obiegu do 30 września.

  Niespodziankę szykuje także Fundacja „Bazalt”, która zaprezentuje pierwsze na Dolnym Śląsku GeoTropy – popularnonaukowe tablice informacyjne, wyjaśniające wybrane zagadnienia geologiczne charakterystyczne dla danego regionu, np. procesy kształtujące powierzchnię ziemi, bogactwa naturalne czy świat skamieniałości są wykonywane przez specjalistów Państwowego Instytutu Geologicznego.
  A już w sobotę 16. czerwca 2012 r. Fundacja „Bazalt” razem z Krainą Wygasłych Wulkanów wracać będzie do burzliwego okresu w historii naszego regionu. Na strzegomskim Rynku dojdzie do spektakularnych erupcji wulkanu, czemu towarzyszyć będzie komentarz geologa. Dodatkowo uczestnicy pokazu będą mogli wziąć udział w quizie geologicznym.

  Centrum wydarzeń będzie Rynek. Tutaj także zagrają zespoły muzyczne, a wśród nich Boys i Feel.

  Poprzedni artykułRemonty drogowe ruszyły
  Następny artykułPielgrzymowali i oddawali krew