Świebodzice na lotniczej mapie Polski

  2

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał zgodę na wpisanie lądowiska w Świebodzicach do ewidencji lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. To oznacza, że mogą u nas lądować i startować przez całą dobę samoloty o dopuszczalnej masie startowej do 5700 kg. No i dla lotniczego świata jest jasny komunikat: do Świebodzic można przylecieć.

  Wpis to oczywiście efekt starań nowego zarządcy obiektu czyli Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach, które, przy wsparciu władz miasta chce z tego miejsca uczynić prawdziwe okno na świat.

  Dla nas oznacza to, że mamy ten sam status jak lotniska Mirosławice czy Szymanów – mówi Sławomir Zapart z TL. – Bardzo się z tego cieszymy tym bardziej, że całość dokumentacji powstała własnymi siłami członków stowarzyszenia.

  Dzięki wpisowi lądowisko ma więcej gości powietrznych, jest sporo zapytań o możliwości wylądowania, pozostawienia samolotu, warunków technicznych, itd.

  W związku z rozwojem lądowiska pojawiły się ograniczenia w poruszaniu po jego terenie. Mamy nadzieję, że mieszkańcy dostosują się do tego i nie będą narażać się na niebezpieczeństwo i ewentualne spotkanie ze Strażą Miejską lub policją. Jedynym miejscem, na które można wjechać i zostawić samochód czy inny pojazd, jest lotniskowy parking, na który wjedziemy od drogi w kierunku Olszan.

  Poprzedni artykułKim był mężczyzna wyłowiony z rzeki?
  Następny artykułJanusz Korwin – Mikke: Europa jest trupem [WIDEO]