Sandra Auffarth zwyciężczynią Pucharu Świata w Strzegomiu

  6

  Reprezentantka Niemiec, Sandra Auffarth zwyciężyła w konkursie z cyklu Pucharu Świata w wkkw. Najwyższą lokatę wśród polskich zawodników zajął Paweł Warszawski.

   

  26-letnia zawodniczka dosiadająca 10-letniego wałacha Opgun Louvo prowadzenie objęła już po konkursie ujeżdżenia. Bezbłędne przejazdy crossu i parkuru potwierdziły jej pozycję liderki i ostatecznie z wynikiem 36,70 pkt. karnych, stanęła na podium. Sandra Auffarth to aktualna wicemistrzyni Europy, a także złota medalistka w kategorii drużynowej podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy WKKW w Luhmühlen. W zawodach w Strzegomiu wystartowała po raz pierwszy. Obecnie przygotowuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Drugie miejsce na podium zajął Szwajcar Felix Vogg, na koniu Maverick McNamara (46,10). Z czwartej na trzecią lokatę, po bezbłędnie przejechanym parkurze awansował Niemiec, Andreas Dibowski na koniu FRH Butts Avedon z ostatecznym wynikiem 46,40 pkt. Reprezentanci Polski nie weszli do pierwszej dziesiątki. Najwyższą lokatę otrzymał Paweł Warszawski z klubu LKJ „Gabon” Walewice, który na klaczy Hatteria ukończył konkurs na 14. pozycji z wynikiem 73,80. Kolejny był Marcin Michałek również jeżdżący w barwach klubu „Gabon” Walewice na klaczy Magnolia, którego wynik uplasował go na 21 pozycji.

  Zwycięstwem Franka Ostholta zakończył się konkurs CCI2* we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Reprezentant Niemiec dosiadający konia Lass of London po dobrym wyniku uzyskanym podczas próby ujeżdżenia do końca utrzymał pierwszą lokatę w konkursie i ostatecznie z wynikiem 46,00 pkt. zapewnił sobie zwycięstwo. Drugie miejsce na podium wywalczył Paweł Warszawski z SK Walewice. Zawodnik startujący na koniu Gondolier  w klasyfikacji końcowej uzyskał 47,90 pkt. karnych. Viktoria Carlerbäck ze Szwecji na koniu Zlatan uplasowała się na trzeciej pozycji (49,70 pkt.).

  Po bezbłędnie przejechanym crossie i parkurze Esthera Andres ze Szwajcarii na koniu Schwalbenprinz zdobyła dwa pierwsze miejsca w konkursie CCI1* w konkurencji wkkw. Zawodniczka utrzymała wynik 42,90 pkt. karnych uzyskanych podczas próby ujeżdżenia. Błędy Felixa Vogga na parkurze, który po dwóch próbach zajmował drugie miejsce, spowodował spadek tego zawodnika na miejsce siódme i awans Esthery Andres, startującej na dwóch koniach, na drugą pozycję. Trzecie miejsce uzyskał reprezentant Polski, Michał Knap z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków z wynikiem 51,90 pkt., który po bezbłędnie przejechanym parkurze  na klaczy Reja awansował z szóstego miejsca.

  Knap wywalczył ponadto złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji wkkw. Srebro zdobyła Agata Jodko z Ludowego Klubu Sportowego na koniu Fernhill Cool Diamond z końcowym wynikiem 58,10 pkt. Aleksander Kadłubowski (KJ Strzała) po błędach podczas próby skoków, spadł z drugiej na czwartą pozycję. Na podium znalazł się także Piotr Dąbrowski z Klubu Jeździeckiego „Walor” dosiadający konia Pakiet, którego wynik końcowy 60,50 pkt. zapewnił mu brązowy medal. Ranking pięciu najlepszych zawodników zamyka Natalia Przeździeg na koniu Adampol z wynikiem 68,50 pkt.

  Reprezentant Niemiec Andreas Dibowski zwyciężył w konkursie CIC2*. Wynik 48,50 pkt.  zapewnił zwycięstwo w tej kategorii złotemu olimpijczykowi Andreasowi Dibowskiemu na koniu Songline 2. Na drugim miejscu znalazł się Polak Kamil Rajnert, dosiadający konia Lassban Radovix, który po bardzo dobrym przejeździe crossu i parkuru ostatecznie uzyskał wynik 51,10 pkt. karnych. Z niewielką stratą do wicelidera uplasowała się Eveline Bodenmüller ze Szwajcarii (53 pkt. karne), dosiadająca konia Unita MB CH.

  Dirk Schrade zajął dwa pierwsze miejsca w konkursie CIC1*. Schrade objął prowadzenie już po konkursie ujeżdżenia. Dobry wynik po próbie skoków i bezbłędny przejazd crossu pozwoliły mu utrzymać dwie pierwsze pozycje i ostatecznie, z wynikiem 53,70 pkt zwyciężyć w CIC1*. Trzecie miejsce zajął Niemiec Alfred Bierlein na koniu Indurain 13 z wynikiem 56,60 pkt. Najlepszym polskim zawodnikiem był Kamil Rajnert dosiadający konia Jak Chef, uzyskał wynik 57,90 pkt. ostatecznie plasując się na czwartym miejscu.

  (Biuro Prasowe Strzegom Horse Trias)

   

   

  Poprzedni artykułZ pracy do szpitala
  Następny artykułRumak Romuald dla najmłodszych