Romanse i papierosy. Zostań mecenasem sztuki!

  2

  Na wyraźne życzenie widzów jeszcze raz wyjdą na scenę: dyrektorzy, ksiądz, nauczyciele, architekt, animatorzy kultury. Ulubieńcy świdnickiej publiczności 25 czerwca na bis pokażą sztukę „Romanse i papierosy”. Czy jeszcze ich zobaczymy w premierowych spektaklach? Wiele zależy także od Ciebie!

  Przez ostatnie trzy sezony świdniccy aktorzy, na co dzień poważani przedstawiciele najróżniejszych zawodów, ludzie stateczni i cieszący się autorytetem, nie bali się występować na deskach sali teatralnej ŚOK-u w przedstawieniach zabawnych, czasem groteskowych, a na pewno odważnych. „Fioletowa krowa”, „Sztuka, ach, sztuka” i ostatnie „Romanse i papierosy” przyciągały tłumy świdniczan, wypełniających widownię do ostatniego miejsca. Pomysł, który zrodził się podczas realizacji Projektu Edukacji Teatralnej i Alchemii Teatralnej, okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie ma jednak teatru bez kostiumów czy rekwizytów. Kolejne plany teatralnej grupy dorosłych (wciąż bez nazwy!) stoją pod znakiem zapytania. Każdy może wesprzeć następne realizacje! Każdy może zostać mecenasem sztuki!

  Okazja będzie już 25 czerwca. Wystarczy kupić bilet za 10 złotych i przyjść na „Romanse i papierosy” na bis. Cały dochód zostanie przeznaczony na przygotowanie kolejnej premiery.

  ***

  Co: „Romanse i papierosy”

  Gdzie: sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43

  Kiedy: 25.06.2012, godz. 19.00

  Bilety: 10 zł

  ***

  „Romanse i papierosy” to komedia w formie spektaklu muzycznego z wątkiem kryminalnym i słodko-gorzkim zakończeniem w wykonaniu grupy dorosłych projektu. ALCHEMIA TEATRALNA Spektakl obfituje w zabawne sceny, zaskakujące zwroty akcji i okraszony jest chwytliwymi polskimi przebojami z różnych dekad. Sztuka skłania do refleksji, rozczula, rozśmiesza i nie pozostawia widza obojętnym. Kobiety, nałogi i śpiew to filary, na których zbudowana jest intryga wyreżyserowana przez Juliusza Chrząstowskiego, z choreografią Tomasza Dajewskiego przy aranżacjach muzycznych Dariusza Jarosa. Scenariusz powstał na podstawie filmu w reż. Johna Turturro pod tym samym tytułem.

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, AlicjaŻywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Tomasz Puzio,Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks.Roman Tomaszczuk.

  Wokal: Formacja La chanson – kierownictwo D.Jaros
  Mateusz Gancarczyk, Katarzyna Bakalarczyk, Iwona Kuśnierz, Marta Adamczyk

   

  Poprzedni artykułSzóstoklasiści ponad średnią
  Następny artykułRestauracja na dworcu Świdnica Miasto wynajęta