Robot z II LO na pudle [FOTO/WIDEO]

1

Trzecie miejsce na mistrzostwach Robotów klasy Mini Sumo zajął Herkules – robot wykonany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Rywalizacja miała miejsce na Wydziale Robotyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. W finale uczestniczyło 16 drużyn z całej Polski.

Drużyna II LO zaprezentowała się w składzie Joanna Kowalska, Martyna Jabłońska, Damian Panajotis Daras i Cezary Siwek. Opiekunem drużyny był Piotr Rudownik, nauczyciel informatyki i technologii informacyjnej.

Uczniowie II LO zaprezentowali projekt o nazwie Herkules. Finał konkursu w Krakowie był podobny do rozgrywek Euro 2012. W czwartkowe południe w siedzibie Motoroli miało miejsce losowanie grup i pozycji w grupie. – Dzień konkursowy rozpoczął się dla nas wcześnie rano. Już o 9:00 rano drużyny musiały się zarejestrować na AGH w sali specjalnie przygotowanej do zawodów. Roboty mierzono, ważono i sprawdzano przyczepność kół. Wymogi regulaminowe, co do wymiarów robota były bardzo restrykcyjne. Wreszcie o 10:00, po krótkim przywitaniu przez prezesa Motoroli w Polsce, rozpoczęły się zawody – informują uczniowie II LO.

Po emocjonującej walce w grupach odbyły się zażarte walki ćwierćfinałowe i półfinałowe. Robot uczniów z II LO przegrał jedną walkę z późniejszym zwycięzcą finału i ostatecznie uplasował się na III miejscu.

Zobacz filmik pokazujący krótką historię powstania robota.

Poprzedni artykułSiatkarki „Ekonomika” dziesiąte w Polsce!