Prawie lato z Magazynem Swidnica24.pl

  2

  Jeszcze tylko kilka dni zostało do kalendarzowego lata, ale synoptycy zapowiadają prawdziwie letnie temperatury już w ten weekend. Zapowiedzi zachęcają do wypraw za miasto, a i humor na pewno jest lepszy, gdy świeci słońce. Magazyn Swidnica24.pl zamierza podtrzymać ten dobry nastrój.

  A nic nie poprawia nastroju tak dobrze, jak smaczne danie. W sezonowej kuchni czarodziejki Penelopy zagościły szparagi. W najnowszym odcinku nie tylko przepis, ale i ciekawa informacja. Tak jak my mamy rybę po grecku, tak Austriacy mają szparagi po polsku. I takie właśnie danie poleca Penelopa w dziale Kuchnia.

  Portal Znanenieznane.pl zaprasza do odkrywania ciekawych zakątków Dolnego Śląska. Tym razem zaproszenie pod ziemię, do kopalni złota w Złotym Stoku. Atrakcją nie tylko są świetnie zachowane korytarze, gdzie niegdyś wydobywano ten cenny kruszec, ale i podziemny wodospad. Szczegóły w dziale Turystyka.

  Adrianna Woźniak poleca film „kanapowy”, czyli do obejrzenia przed telewizorem. W „Grudniowych chłopcach” zagrał znany z Harry`ego Pottera Daniel Radcliffe. Do poczytania opowieść niezwykła, znakomicie wpisująca się w wydarzenia, które towarzyszą także Mistrzostwom Euro 2012. O świecie kiboli i stadionowych chuliganów napisał Krzysztof Korsak. Bohaterem „Jestem kibolem” jest człowiek, który żyje ustawkami i rozróbami. Takich niemal codziennie oglądamy w telewizji. Zaskakujące jest jednak to, kim bohater powieści jest na co dzień. Warto sprawdzić, zaproszenie do lektury w dziale Książka.

  A na deser spotkanie z człowiekiem, który swoją energią i pomysłami mógłby obdzielić co najmniej kilka osób. Bohaterem najnowszego odcinka cyklu „Ludzie z pasją” jest Jan Dzięcielski, nadleśniczy świdnicki, który od lat walczy ze stereotypami, zaszłościami i …kornikami. Zapraszamy do działu Wywiad.

  Miłej lektury i udanego weekendu!

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułLudzie z pasją: Jan Dzięcielski
  Następny artykułTurniej Rajców już w niedzielę