Pojedzie dla niewidomej Zuzanny

  3

  Z Cardiff w Walii do Polski wyruszy świdniczanin, który wraca do kraju po 5-letniej emigracji. Na rowerze pokona 3200 km, a podczas podróży będzie zbierał środki na zakup psa-przewodnika dla niewidomej 21-latki z Jaroszowa.

  Zuzanna Pałka

  Zuzanna Pałka nie widzi od urodzenia. W tym roku kończy naukę w Szkole Integracyjnej Masażu Leczniczego w Krakowie. – Jestem osobą pogodną, wesołą i przyjaźnie nastawioną do ludzi – mówi Zuzanna. – Bardzo lubię tańczyć, śpiewać, recytować. Marzę o tym, żeby po ukończeniu edukacji dostać pracę w swoim zawodzie, żebym nie siedziała w domu. Nie znoszę bezczynności, rutyny i nudy. Nigdy nie miałam psa przewodnika, a teraz moje wielkie marzenie może być spełnione! Pies jest mi niezbędny po to, abym mogła samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Mieszkam na wsi, nie mam za dużo znajomych. Pies będzie moim przyjacielem, moimi oczami na świat.

  Marcin Szymkiewicz w podróż do Polski wyruszy 16 czerwca 2012 roku. – Zamierzam po drodze przez Francję, Włochy, Austrię, Niemcy i Czechy pokonać trzy najwyższe drogowe przełęcze alpejskie: Col de l’Iseran (2770m), Passo di Stelvio (2755m), Col Agnel (2744m). Za przełęczami czekają mnie cukierkowe krajobrazy austriackich Alp, przepiękne Monachium, potem już tylko czeskie Sudety i cel mojej podróży – Wrocław. Na miejscu ma być w połowie lipca.

  Koszt zakupu psa-przewodnika to minimum 16 tysięcy złotych. Akcję Marcina Szymkiewicza wspiera m.in. Lions Club Wratislavia, który użyczył konta w Polsce. Patronat nad wyprawa objęła Swidnica24.pl. Pomóc może każdy, nawet najdrobniejszym datkiem!

  Blog wyprawy: http://spacerambler.blogspot.co.uk/

  Poprzedni artykułŚwidnickie Sukiennice do dyskusji
  Następny artykułKabaret Moralnego Niepokoju już w niedzielę