Piękna pogoda, sportowe emocje i muzyczne gwiazdy

  0

  Dni Świebodzic 2012 już za nami. W tym roku atrakcje zapewnili nie tylko organizatorzy, ale i pogoda. Było upalnie i słonecznie, idealnie, by wspólnie bawić się na świeżym powietrzu.

  Wystartowaliśmy w sobotę, 16 czerwca, mocnym, hip-hopowym uderzeniem w wykonaniu zespołów takich jak Lazy Rockers, Liryk czy Solo Fenomenal. Dla miłośników nieco innej muzyki klasyczne przeboje polskiej piosenki przypomnieli Zespół Meluzyna oraz Mateusz Gancarczyk, tym samym doskonale przygotowując publiczność na kolejną dawkę energetycznej muzyki. Gwiazda wieczoru, zespół Enej, rozbawił i roztańczył świebodziczan. Muzycy dodatkowo podkręcali emocje, odliczając niemalże minuty do meczu Polska:Czechy, który był kolejną wielką atrakcją sobotniego wieczoru. Zresztą, ten dzień upłynął zdecydowanie pod hasłem meczu i w kolorystyce biało-czerwonej. Niemal każdy uczestnik Dni miał na sobie jakiś element stroju, nawiązujący do naszych barw narodowych, dodatkowo w trakcie koncertu organizatorzy rozdali publiczności setki czerwonych i białych balonów, czapek kibica, wuwuzeli i innych gadżetów związanych z Euro 2012. Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, pojawiając się na scenie, także demonstrował strój kibica i zachęcał mieszkańców do wspólnego kibicowania naszym.

  Świebodziczanie – w przeciwieństwie do naszej reprezentacji – spisali się na medal, głośno dopingowali naszych, machali szalikami, a gdy tuż przed rozpoczęciem spotkania z głośników popłynął hymn państwowy, cały stadion wstał i odśpiewał z dumą Mazurka Dąbrowskiego.

  Mecz można było obserwować na telebimie, ustawionym obok sceny. Mimo, że spotkanie naszych piłkarzy z Czechami zakończyło się porażką i pożegnaniem się z dalszymi rozgrywkami, możliwość wspólnego obejrzenia meczu i kibicowania w tak licznym gronie była niewątpliwe ogromną frajdą. Wiele osób po meczu zostało na stadionie, by bawić się do późnych godzin nocnych na dyskotece.

  Niedziela zafundowała nam kolejną porcję pięknej, słonecznej pogody i zabawy. Drugi dzień święta miasta rozpoczęły występu dzieci i młodzieży ze świebodzickich przedszkoli i szkół. Publiczność w dobry humor wprowadził kabaret Smile a na dobranoc ukołysały rytmy reggae w wykonaniu zespołów Mesajah, Zielony Groszek i Natural Dread Killaz. Ta propozycja bardzo przypadła do gustu młodszej części publiczności.

  Dziękujemy za tak liczny udział w święcie miasta i zapraszamy na kolejne Dni Świebodzic – już za rok!

  Poprzedni artykułSpadł z II piętra
  Następny artykułJedź na bitwę do Trutnova [WIDEO]