Oddaj elektrośmieci za darmo

  15

  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można bezpłatnie oddać w Świdnicy. Zbiórkę zaplanowano na sobotę, 23 czerwca w godz. 9.00-17.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49).

  Elektrośmieci to nic innego, jak popsute lub po prostu niepotrzebne urządzenia domowe. Zużyte sprzęty zawierają substancje niebezpieczne dla ludzi i środowiska, dlatego muszą być zbierane selektywnie i oddawane do recyklingu, odzysku lub unieszkodliwienia specjalistycznym firmom. Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na śmieci, a tym bardziej w inne miejsca np. do lasu, rowów, czy na łąki. Grozi za to kara od 500 zł do 5.000 zł. Chcemy zachęcić mieszkańców do oddania elektrośmieci w właściwy sposób, dlatego organizujemy specjalną akcję – mówi Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Akcję w sobotę, 23 czerwca organizuje firma AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Na parking przed Urzędem Miejskim w godz. 9.00-17.00 będzie można przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz akumulatory. Zbiórka jest bezpłatna, a firma AG-EKO przygotowała drobny upominek dla każdego, kto przyniesie zużyty sprzęt.

   Co można przynieść?

  Każdy kompletny sprzęt elektryczny lub elektroniczny oraz stare akumulatory – pralki, lodówki, radia, komputery, telewizory, suszarki, kosiarki, zabawki, radia, odkurzacze, miksery …. i wiele, wiele innych.

   Co nie zostanie przyjęte?

  Kineskopy bez obudowy, rozbite telewizory i sprzęt niekompletny – ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących przy zbiórce odpadów.

   Co zrobić jeśli nie zdążymy na akcję?

  Elektrośmieci należy oddawać do punktów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Taki punkt zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą prowadzić m. in. przedsiębiorcy odbierający odpady komunalne i punkty serwisowe sprzętu elektrycznego. Elektrośmieci możemy również oddać do punktów handlowych przy zakupie nowego sprzętu na zasadach: „jeden za jeden tego samego rodzaju”, czyli przy zakupie np. jednego nowego telewizora możemy oddać jeden stary telewizor.

  Na terenie Świdnicy funkcjonują dwa punkty dobrowolnego gromadzenia odpadów, gdzie od klientów firm: Zakładu Oczyszczania Miasta, ALBA Dolny Śląsk oraz Zakład Usług Komunalnych z Żarowa, prowadzących te punkty odbierane są odpady takie jak :

  – odpady z rozbiórek i remontów (do 250 kg)

  – gruz betonowy i ceglany (do 250 kg)

  – odpady wielkogabarytowe;

  – odpady biodegradowalne;

  – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;

  – zużyte baterie i akumulatory;

  – zużyte świetlówki.

  Klienci w/w firm mogą korzystać z PDGO odpowiednio:

  • Klienci ZOM Sp. z o.o. – PDGO przy ul. Metalowców 4
  • Klienci ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. oraz ZUK Żarów – PDGO przy ul. Kliczkowskiej 40

   

   

   

  Poprzedni artykułTak się bawią Świebodzice [FOTO]
  Następny artykułPaweł Fajdek mistrzem Polski!