Nowe nawierzchnie w hali Zawiszów i na lodowisku

  3

  Ku końcowi zmierzają prace instalacji nowej nawierzchni sportowej w hali Zawiszów. Rozłożona już została nowa, profesjonalna wykładzina typu Taraflex Sport M Evolution. Jest to materiał „z najwyższej   półki” posiadający atesty światowych organizacji siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki.

   

  Identyczna nawierzchnia zakupiona została także na potrzeby świdnickiego lodowiska. Dzięki temu obiekt ożyje w okresie od kwietnia do października  i w pełni będzie można wykorzystać jego walory: to jest trybuny na 750 miejsc (z możliwością dostawienia trybun mobilnych) oraz poprawioną akustykę. W betonowym podłożu zamontowane już zostały tuleje na słupki siatkarskie i bramki do piłki ręcznej. Całość prac zakończy się do końca tego tygodnia.

  Liczymy, że świdnickie siatkarki i piłkarze ręczni, ligowe zmagania toczyć będą już nie tylko w hali na Zawiszowie, ale również  przy pełnych trybunach świdnickiego lodowiska. Obiekt będzie mógł być wykorzystywany do organizacji innych imprez sportowych jak  turnieje piłki nożnej halowej czy obozy sportowe dla klubów piłki ręcznej i siatkówki. Obie nawierzchnie kosztowały 400 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu OSiR-u.

   

  /OSiR Świdnica/

  Poprzedni artykułPRL na wyciągnięcie ręki [FOTO]
  Następny artykułPechowy Karkonoski dla załogi Jaroszewicz/Tarapacki