Kolejny sukces Daniela Bukowego

  1

  Stolica Węgier Budapeszt gościła 2 czerwca zawodników startujących w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Polskę reprezentowało dwóch zawodników Świdnickiego Klubu Karate. Pierwszy z nich Kamil Gierula stoczył trzy bardzo widowiskowe walki, z czego dwie wygrał przed czasem ze sportowcami z Węgier i Szwajcarii. Trzecią walkę, o wejście do strefy medalowej, kontrowersyjnie przegrał z późniejszym mistrzem Europy. Ostatecznie Kamil w swoim debiutanckim starcie zajął piąte miejsce.


  Daniel Bukowy, nasz kolejny reprezentant stoczył cztery pojedynki w turnieju. Pierwszą walkę wygrał zdecydowanie 4:0 z reprezentantem Francji, w drugim starciu Daniel pokonał kilkukrotnego mistrza Europy – Rumuna Nikolai’a Stojana. Dzięki pewnemu zwycięstwu  z reprezentantem Niemiec świdniczanin dostał się do finałów. W półfinale Daniel spotkał się z aktualnym mistrzem Europy, gdzie stoczył bardzo wyrównaną walkę. W końcówce pojedynku lekko przeważał jednak Ukrainiec wygrywając to starcie, Daniel Bukowy ostatecznie zajął trzecią pozycję i trzeba dodać, że miał o jedną walkę więcej do stoczenia od swojego przeciwnika.

  Występ naszych reprezentantów możemy uznać za bardzo udany, czego dowodem są stoczone walki oraz wyniki. Nasi zawodnicy podziękowania kierują dla trenera – sensei’a Zbigniewa Romanowskiego za przygotowanie oraz wsparcie podczas turnieju. Dziękują również za pomoc medyczną i rehabilitacyjną Krzysztofowi Januszko oraz doktorowi Markowi Duszkiewiczowi.

  Poprzedni artykułKsiądz wyrzucił nagrobki [FOTO]
  Następny artykułKto zostanie mistrzem, gdzie zajdą Polacy?