Imprezownik na pierwszy weekend wakacji

  1

  Tydzień nie rozpieszczał nas meteorologicznymi stanami pogodowymi, ale całe szczęście wraz z nadejściem piątku uległy diametralnej zmianie. Jest idealnie by nadchodzące dni wolne spędzić w plenerze. W ruch pójdą grille, kocyki i olejki do opalania. Ba! Mało tego na ulicach pojawi się zdecydowanie więcej ludności, a to za sprawą kończącego się roku szkolnego. Zacznie się bardzo ciekawy i wesoły okres dwumiesięcznej laby i totalnego szaleństwa wakacyjnego. Szczerze wam powiem, że brakuje mi tego okresu, gdy z utęsknieniem czekało się na lipiec i sierpień. Czas beztroski i wypoczynku. Ech te wspomnienia, aż się łezka w oku kręci. Cóż, jak to mawiał mój świętej pamięci dziadzia „Nic nie trwa wiecznie” i staram się trzymać tego stwierdzenia dość mocno, poprawia humor skutecznie. Wakacje „wiszą” w powietrzu, a co dzieje się w pierwszy weekend lipca w Świdnicy i okolicach? Sprawdźmy to.

  ***

  Piątkowe „imprezowanie” poddała bym lekkiej wątpliwości. O ile sami nie zorganizujecie wolnego czasu to nie liczyłabym na jakiekolwiek atrakcyjne propozycje ze strony miejscowych organizatorów kultury. Jedno jest pewne – weekend zapowiada się słoneczny, a co dalej z tym zrobić sami doskonale wiecie.

   

  Nazwa: FridayNight

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki, Oxygen Club

  Data i godzina: 29.06.2012; godz. 21:00

  Cena: do godz. 23:00 wstęp darmowy

  Oxygen Club nigdy nie zawodzi. Tym razem również miłośnicy klubowych rytmów będą mogli ruszyć czterema literami i w euforycznym klimacie powitać na parkiecie pierwszą wakacyjną sobotę. Pomogą wam w tym stali rezydenci podziemnego klubu – Dj Silent wspomagamy przez Dj’a McDJ.

  ***

  Nazwa: Koncert urodzinowy JTBs + Defekt Muzgó

  Miejsce: Świdnica, al. Niepodległości, Izi Rajder

  Data i godzina: 30.06.2012; godz. 20:00

  Cena: 5 zł

  We wtorek 26 Czerwca JTB’s obchodziła swoje pierwsze urodziny. W związku z tym zespół chciałby gorąco zaprosić was na koncert urodzinowy, który zaplanowano w ostatni dzień czerwca tj. 30.06.2012 w klubie Izi Rajder. Oprócz Jubilatów na scenie pojawi sie legendarna grupa Defekt Muzgó założona w nieodległym Wałbrzychu, grająca punk rock ludyczny. Zapowiada się głośno i widowiskowo. Start, standardowo o 20:00, wjazd symboliczne 5 zetów. Zapraszam!

  ***

  Nazwa: „Miejskie Abstrakcje” wystawa prac Youn, Young-KyoungMiejsce: Świdnica, Rynek, Muzeum Dawnego KupiectwaData i godzina: tylko do 30 czerwcaTo już ostatnie dni, kiedy oglądać będziecie mogli wystawę malarska koreańskiej malarki Youn, Young-Kyoung. Tematem przewodnim dzieł koreańskiej malarki są pejzaże miejskie, a ciekawostką wystawy są 4 obrazy specjalnie namalowane dla Świdnicy! Artystka pochodzi z Seulu, jest absolwentką Wydziału Malarstwa Orientalnego Akademii Sztuk Pięknych w Seulu, którą ukończyła w 2003 roku. Obecnie mieszka w Niemczech. Swoje prace regularnie pokazuje na wystawach w Korei i Europie. Young-Kyoung Youn tworzy tradycyjnymi technikami znanymi w sztuce orientalnej od tysiącleci – maluje tuszem na papierze koreańskim, który często dodatkowo spiera. Jednak tematyka jej prac nie kojarzy się z powszechnym wyobrażeniem o sztuce dalekiego wschodu. Bowiem artystka wykorzystuje w swoich obrazach współczesne motywy, głównie związane z wyglądem dużych miasta. Szczególne miejsce w jej twórczość zajmują widoki nowoczesnych dzielnic Seulu. Te industrialne pejzaże, całkowicie pozbawione ludzi w pracach Youn, Young-Kyoung wydają się być przedstawieniami wymarłego, spokojnego miasta, choć pokazują tętniącą życiem stolicę. Ale to życie tętni gdzieś poniżej szczytów wieżowców, które u Young-Kyoung wyłaniają się atramentowej mgły. Wystawa prac oraz 4 obrazów przygotowanych specjalnie dla Świdnicy tylko do końca czerwca. Polecam!!

  ***

  Nazwa: Summer Beach Party 2012Miejsce: Mrowiny k/ Żarowa, PlażaData i godzina: 30.06.2012, godz. 9:00 – koniec dnia nastepnegoWstęp za freekoJuż 30 Czerwca na Plaży nowo otwartego kąpieliska w Żarowie odbędzie się Mega Plażowa impreza SUMMER BEACH PARTY 2012 czyli uroczyste rozpoczęcie Wakacji . Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godzinie 09:00 rano. Koniec przewidziany jest w późnych godzinach wieczornych lub dnia następnego.

  Oprawę muzyczną zapewni 4 znakomitych Dj’i i 1 piękna DJ’ka :
  DJ Cue-ba…………(Project One Agency)
  Vasil………………..(Project One Agency) Łódź
  Madwax Maik……(Project One Agency)
  CaLi………………..(RadioParty)
  K2N………………..(Manhattan Bełchatów)

  Plaża, słońce, niesamowity klimat to zestaw gwarantujący dobrą zabawę. Nie może was zabraknąć. Tak więc szykujcie i wskakujcie w bikini i szorty. Zapowiada się ciekawie. Organizator zaprasza również na catering. Przewidziany jest szereg innych atrakcji .

  ***

  A na niedzielę przewidziałam mniej męczące rozrywki. Pierwszą z nich będzie jak co miesiąc w pierwsza niedziele miesiąca Giełda Staroci i Numizmatów. Mająca miejsce na świdnickim Rynku i rozpoczynająca się o godzinie 8:00 za każdym razem przyciąga miłośników staroci z całego regionu. Kolejną propozycja jest Finał Mistrzostw Europy w Piłkę Nożną. Tego wydarzenia, bez wątpliwości nie można opuścić. Starcie dwóch piłkarskich tytanów już w niedzielę 1 lipca o godzinie 20:45. Taka dawka iberyjskiej ekspresji na jednej murawie może przynieść dużo przeróżnej maści emocji. Więc kto za Włochami, a kto za Hiszpanami? Nie ważne, obejrzeć trzeba. Zasiadajcie przed odbiornikami i kibicujcie swojej drużynie. Niech wygra lepszy.

  Z Euro pozdrowieniem

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułAbsolutorium numer 10
  Następny artykułPrymusi z nagrodami [FOTO]