Enej na Dni Świebodzic

  4

  W najbliższy  weekend, 16 i 17 czerwca, świebodziczanie będą bawić się podczas dorocznych Dni Miasta. Sobota to coś dla miłośników hip-hopu – zaprezentują się lokalne zespoły taneczne: Liryk, Kuart, Lazy Rockers. Gwiazdą wieczoru będzie  Enej (godz. 19:00), zdobywca laurów podczas tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Organizatorzy święta Świebodzic nie zapominają o Euro 2012 – zaplanowano  wspólne oglądanie meczu Polska-Czechy (godz. 20:30) na potężnym telebimie. Ponieważ na weekend zapowiada się bardzo ładna pogoda – nawet 30 stopni Celsjusza – dla wszystkich rozbawionych mieszkańców przygotowano jeszcze dyskotekę pod gwiazdami, która potrwa do godz. 2:00 – zachęca Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  Niedziela to kolejny blok atrakcji, jak zawsze jest to dzień rodzinny, w którym przygotowano szereg zabaw i występów dla najmłodszych – początek już od godz. 11:00. O 16:30 publiczność bawić będzie kabaret Smile, a na dobranoc ukołyszą rytmy reggae w wykonaniu takich zespołów jak Zielony Groszek, Mesajah czy Natural Dread Killaz.

  Niedziela będzie także dniem zmagań samorządowców w ramach V Turnieju Rajców Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Na strzegomskich plantach potykać się będą drużyny ze Świebodzic, Świdnicy (gmina i miasto), Strzegomia, Jawora, Bolkowa, Żarowa oraz reprezentacja Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Konkurencje przygotowuje jak zawsze Bractwo Rycerskie Zamku Bolków z pomocą Zakonu Pasjonatów Strzegomskiego Centrum Kultury. Początek potyczek – godz. 15:00.

  Poprzedni artykułBrak chętnych na budynek po kinie Gdynia
  Następny artykułSprawdź swój angielski, wygraj nagrody