Dziesiąty raz „tak” dla wójta

  0

  Po raz dziesiąty Rada Gminy Świdnica jednogłośnie opowiedziała się w głosowaniu za udzieleniem absolutorium wójtowi gminy  za wykonanie budżetu w 2011 roku – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG.

   – Jesteśmy jedną z nielicznym gmin w powiecie świdnickim, której struktura dochodów własnych budżetu gminy stanowi 53%. Biorąc pod uwagę liczbę zrealizowanych zadań zarówno inwestycyjnych, jak i bieżących należy stwierdzić, że  priorytetem dla władz gminy były inwestycje, realizowane przy współudziale środków zewnętrznych. W roku 2011 aż 29% wydatków tj. 14,7 mln zł przeznaczono na gminne inwestycje, w tym: 7,5 mln zł na infrastrukturę wodno- kanalizacyjną, 2,4 mln na infrastrukturę drogową, 1,9 mln zł na infrastrukturę sportową, 0, 7 mln zł na budownictwo mieszkaniowe. Część wydatków inwestycyjnych, tj. 2,2 mln zł związana była z usuwaniem skutków powodzi na terenie gminy – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

  Podczas sesji wójt gminy wręczyła także statuetki dla laureatów w konkursie o Laur Młodego Samorządowca. Gratuluję Wam wiedzy i osiągniętych wyników. Edukacja samorządowa to jeden z pierwszych etapów poznania jak funkcjonuje samorząd, a zarazem przygotowaniem do pełnienia przez młodych ludzi ważnych funkcji na różnych szczeblach administracji samorządowej. Jestem przekonana, że na tej sali siedzą przyszli radni gminni, powiatowi, sejmiku województwa czy też wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. A zdobyta wiedza procentuje, o czym możemy się już dzisiaj przekonać, wręczając po raz trzecie statuetkę w kat. szkoły podstawowe drużynie SP w Witoszowie Dolnym. W kategorii gimnazjum – nagroda trafia w ręce Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. Drużyna tej placówki ma w swoim składzie obecną przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica – wyliczyła wójt  Mazurek, wręczając nagrodzonym statuetki.

  Poprzedni artykułUkradł paliwo z ciągnika
  Następny artykułLekarskie kontrakty w opolskiej prokuraturze