Czy Świdnica zna angielski? [FOTO]

    2

    Przekonamy się o tym dopiero pod koniec czerwca. Wtedy powinny być znane wyniki Wielkiego Testu Języka Angielskiego. Dziś punktualnie o godzinie 11:00, w 37 miastach Polski sprawdzano wiedzę z języka angielskiego. Także Świdnica dołączyła do grona miast, które wzięły udział w teście. Wśród piszących byli m.in.: Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy i Jacek Iwancz, dyrektor II LO w Świdnicy.

    W sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zgromadziły się tłumy. – Zgłoszeń drogą elektroniczną wpłynęło 280, ale jeszcze dziś rejestrowali się chętni do sprawdzenia swojej wiedzy – mówi Maciej Pliszka,organizator świdnickiego testu i dodaje – W ciągu dwóch tygodni od napisania testu uczestnicy otrzymają od nas informację o swoim wyniku wraz z opisem poziomu. Wystarczy, że zalogują się na swoje konto.

    Świdniczanie pisali test wielokrotnego wyboru.  Uczestnicy od lat 13 napisali test, który określi ich poziom na skali CEFR.  Dzieci w wieku szkoły podstawowej rozwiązały test sprawdzający ich obecne, podstawowe umiejętności językowe.

    Organizatorem Wielkiego Testu Języka Angielskiego w Świdnicy jest Centrum Językowe PLIMAT.