Bezrobotni biorą sprawy w swoje ręce

  0

  Efektem tego projektu jest doskonale sobie radząca spółdzielnia socjalna „Zina”. Teraz kolejni bezrobotni uczą się, jak pomóc sobie na trudnym rynku pracy.

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach już po raz piąty rozpoczął realizację projektu systemowego „Wiesz więcej, żyjesz lepiej”. Działania w ramach projektu są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego POKL Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej. Tym razem 15-osobowa grupa (13 kobiet i 2 mężczyzn) rozpoczęła szkolenia, które pozwolą im zostać opiekunami osoby starszej lub niepełnosprawnej – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  Kurs zawodowy uzupełniany jest warsztatami wzmacniającymi dla uczestników projektu. Zaplanowano zajęcia i spotkania indywidualne z doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem.

  W ramach projektu uczestnicy będą się uczyć samodzielnego radzenia sobie na rynku pracy, także poprzez formę samozatrudnienia. Dlatego zaplanowano warsztaty z trenerem przedsiębiorczości, który zapozna uczestników z zagadnieniami z zakresu ekonomii społecznej.

  Warto przypomnieć, że podobny projekt, realizowany w 2011 roku przez świebodzicki OPS zakończył się sukcesem – piątka odważnych pań założyła spółdzielnię socjalną, która z powodzeniem funkcjonuje w Świebodzicach od marca 2012 roku. To Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „ZINA”, którą tworzy pięć energicznych pań. ZINA prowadzi miejską jadłodajnię, dożywianie w ramach rządowego programu a także caterning na zamówienie.

  Poprzedni artykułFestiwal Reżyserii Filmowej na wesoło [VIDEO]
  Następny artykułAzor Punk Rock Festival