Amfetamina w biurku, konopie na strychu

  6

  Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 28 – letniemu mieszkańcowi Strzegomia, za posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli 800 porcji amfetaminy oraz małą plantację konopi.

  Foto KPP Świdnica

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej we Wrocławiu, w trakcie realizacji sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Strzegomia. Mężczyzna w szufladzie biurka miał ukryte dwa zawiniątka. Biały proszek,który znajdował się w każdej paczce, po przeprowadzeniu badań na testerach narkotykowych okazał się amfetaminą. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 800 porcji tego narkotyku informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

  Dom został przeszukany. Pies tropiący w jednym z pomieszczeń strychowych znalazł sadzonki konopi. W naświetlonym i zabezpieczonym pomieszczeniu w doniczkach rosło 13 roślin, które zostaną przesłane do analizy.
  28-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Za czyn, którego się dopuścił może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany został już doprowadzony do prokuratury, wobec niego zastosowano poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

  Poprzedni artykułDiament Wolności dla Marka Belki
  Następny artykułSzóstoklasiści ponad średnią