Z miast UNESCO do Świdnicy

  6

  Jak zdobyć turystę? Najlepiej go wychować. Z takiego założenia wyszła świdnicka Parafia Ewangelicko-Augsburska, która latem zorganizuje turnusy wypoczynkowo-edukacyjne dla gimnazjalistów z miast, w których znajdują się zbytki wpisane na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Parafia pozyskała na ten cel ponad 100 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  W sierpniu do Świdnicy przyjadą na trzy tygodniowe turnusy uczniowie gimnazjów z Wieliczki, Torunia i Zamościa. Uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze konkursów. – Oczywiście punktem centralnym będzie Kościół Pokoju, który jest zabytkiem z listy UNESCO – tłumaczy Bożena Pytel z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. – Dla młodzieży przygotujemy warsztaty m.in.  historyczne i ekologiczne, a całemu pomysłowi przyświeca hasło „Nawet nie wiem, że się uczę”. Zależy nam na tym, by gimnazjaliści poznali Świdnicę i Dolny Śląsk, a przy okazji wypoczynku zdobywali wiedzę i poznali swoich rówieśników z naszego miasta.  Mamy nadzieję, że w przyszłości dzięki miłym doświadczeniom będą częstymi gośćmi w Świdnicy! 

  Projekt jest kontynuacją poprzedniej akcji promocyjnej, Szlakiem zabytków UNESCO. Wówczas przedstawiciele Kościoła Pokoju odwiedzali polskie miasta, w których również są zabytki UNESCO.

  – Oczywiście nie zapominamy o świdnickich dzieciach – dodaje Bożena Pytel. – Dla nich jak co roku przygotowujemy Artystyczne Lato. Przez dwa tygodnie w lipcu będą prowadzone warsztaty, działania teatralne, plastyczne i wiele innych. Część z nich będzie identyczna jak podczas turnusów dla gimnazjalistów z Wieliczki, Torunia i Zamościa.

  asz

   

  Poprzedni artykułPokazowe mecze koszykówki na wózkach
  Następny artykułPolecamy: Stephen Clarke „Paryż na widelcu”