Wygrał wycieczkę dla całej klasy

  4

  Dwudniowa wycieczka dla całej klasy, dla niego aparat fotograficzny. Takie trofea zdobył Arkadiusz Ziobrowski z klasy III f w Gimnazjum nr 1, zwyciężając w w konkursie pt. „Ze zrównoważonym rozwojem na Ty” organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

  I tak cała klasa III f spędziła dwa majowe dni w Myśliborzu. Młodzież wzięła udział w zajęciach terenowych na ścieżkach i szlakach Parku Krajobrazowego „Chełmy” oraz zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”.  Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie dokonali izolacji barwników asymilacyjnych oraz badali podstawowe składniki żywności. Ponadto łowili i obserwowali pod mikroskopem bezkręgowce,  rozpoznawali gatunki bezkręgowców i na ich podstawie określali klasy czystości wód. W trakcie zajęć terenowych młodzież poznawała rolę drzew jako ważnego ekosystemu Ziemi, pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, bioindykatory w lesie oraz walory Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Młodzież oznaczała gatunki drzew za pomocą przewodników,  a także dokonywała pomiarów dendrometrycznych drzew.

  Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie.Uczniowie samodzielnie prowadzili badania, obserwacje, wykonywali doświadczenia, a także wyciągali wnioski. Mieli okazję poznać nowe metody badawcze i laboratoryjne. Kształtowali przy tym umiejętność pracy w grupie. Nie zabrakło także okazji do wspólnej zabawy przy ognisku i dźwiękach gitary.

  opr. red.

   

  Poprzedni artykułŻadnej nudy na Dzień Dziecka
  Następny artykułPiwo jak sprzed wieków