Straż Miejska otwiera drzwi

  16

  Już za tydzień każdy będzie mógł obejrzeć siedzibę świdnickiej Straży Miejskiej przy ul.Traugutta 11.4 czerwca w ramach „Dnia Otwartych Drzwi” strażnicy zaprezentują  różne aspekty wykonywanej przez nich pracy oraz sprzęt, który wykorzystują do przeciwdziałania naruszeniom prawa, przekażą informacje o zakresie spraw pozostających w centrum uwagi tej służby oraz możliwościach zgłaszania  problemów czy uciążliwości, które dotykają na co dzień mieszkańców.

              Zaproszeni goście będą mieli okazję zwiedzenia centrum dowodzenia oraz stanowiska operatora monitoringu miejskiego. Strażnicy zaprezentują tzw. „test szpilki” tj. możliwości rozpoznania obiektu tej wielkości za pomocą kamery monitorującej.

              Strażnicy opowiedzą o historii Straży Miejskiej w Świdnicy, ciekawych zdarzeniach i akcjach, jakie podejmowali przez 20 lat działalności tej służby.

  Strażnicy będą do dyspozycji zainteresowanych w godzinach 8.00 – 15.00. Sesje prelekcyjne przygotowane przez st. insp. Marka Fiłonowicza odbędą się o godz. 10.00 i 12.00 w świetlicy (sali odpraw) Komendy Straży Miejskiej.

  /na podstawie informacji SM/

   

  Poprzedni artykułŚKPR utrzymuje się w pierwszej lidze! [FOTO, WIDEO]
  Następny artykułWirowali na parkiecie [WIDEO]