Ryk silników na Rynku [FOTO]

  0

  Setki miłośników dwóch kółek  ściągnęło w minioną sobotę na świebodzicki Rynek. II Zlot Motocyklowy rozpoczął się tuż po godz. 15.00 w samym sercu miasta, pod ratuszem. – Na zaproszenie odpowiedziało bardzo wielu motocyklistów. Wystarczy tylko powiedzieć, że rozdaliśmy 400 pamiątkowych koszulek dla uczestników zlotu, a okazało się to niewystarczające, bo chętnych było o wiele więcej – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala, rzeczniczka UM w Świebodzicach.

  Motocyklowe święto zaczęło się od poświęcenia maszyn przez księdza dziekana Jana Gargasewicza. Motocykliści chętnie demonstrowali oglądającym swoje cacka – a były wśród nich i tradycyjne harleye, i szybkie kawasaki, do tego motocykle trzy a nawet czterokołowe; odpowiadali na pytania, pozwalali także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Spora trakcją był także pancerny wóz bojowy, którym przyjechali pasjonaci militariów z nieodległego Muzeum Broni w Witoszowie. A jakby jeszcze tego było mało, nad głowami świebodziczan przeleciały kilkakrotnie zabytkowe samoloty, które stacjonowały na naszym lądowisku od piątku. Zrekonstruowane maszyny odlatując do Jedliny Zdrój wykonały nad Rynkiem wspaniałą rundkę.

  Około godz. 16.00 rozpoczęły się przygotowania do finałowego przejazdu ulicami miasta. Kawalkadę pojazdów poprowadzili policjanci na motocyklach i radiowóz ze świdnickiej drogówki. Punkt 16.00 maszyny z rykiem silników, klaksonami i wystrzałami z rur wydechowych ruszyły spod ratusza. Uczestnicy zlotu dwa razy okrążyli centrum, a potem pojechali do Hotelu Księżyc na dalszą część imprezy motocyklowej, m. in. koncerty.

  Poprzedni artykułDobry wynik chłopców z Bystrzycy Górnej
  Następny artykułŚwiąteczny maj w Świdnicy