Prawica kontra Ruch Palikota

  73

  Nie milkną dyskusje po nadaniu Świdnicy patronatu błogosławionego Jana Pawła II. Stanowczo takiej decyzji RM sprzeciwił się Ruch Palikota. W odpowiedzi jest list otwarty Prawicy Rzeczpospolitej:

  Działacze Ruchu Palikota występują oburzeni w imieniu jak twierdzą „znacznej” część mieszkańców Świdnicy negując decyzję Rady Miasta Świdnicy o  nadaniu naszemu miastu patronatu bł. Jana Pawła II. Dziwi nas bardzo takie stanowisko ugrupowania, które de facto nie kryje się z niechęcią do kościoła i wiary Polaków.

  A przecież dzięki temu, że jest demokracja, dzięki  błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który przyczynił się do upadku komunizmu, możemy swobodnie bez obaw prezentować swoje poglądy! Dlatego też nikt nie może nam  odbierać  prawa do samostanowienia o losach miasta i jego mieszkańców.  A my radni mówimy w imieniu zdecydowanej większości, która prawem tej samej demokracji ustanawia swoją wolę. To właśnie wolą większości rady było ustanowienie patronem miasta Świdnicy błogosławionego Jana Pawła II. Nietaktem jest też fakt, że list do Rady Miasta Świdnicy w pouczającym tonie kieruje osoba niebędąca mieszkańcem naszego miasta. To mieszkańcy poprzez swoich przedstawicieli mają prawo do stanowienia o sprawach dotyczących miasta.

  Dla większości z nas błogosławiony Jan Pawła II był i jest duchowym przewodnikiem, który przeprowadził świat, Polskę i  nasze miasto w kolejne tysiąclecie. Sam będąc wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa przekazał drogowskazy postępowania współczesnego człowieka. Jan Paweł II stał się już za życia symbolem walki i sprzeciwu wobec zła i zaślepienia współczesnej cywilizacji,  a z drugiej strony pozostał znakiem nadziei dla tych, którzy szukają Boga, dobra, prawdy i piękna.

  Niestety działania Jana Pawła II budziły i budzą opór wszystkich tych, którzy są przeciwni cywilizacji miłości. To dlatego nasza ojczyzna targana jest ciągłymi konfliktami i wewnętrznymi waśniami.

  Wierzymy, że  patronat błogosławionego Jan Pawła II wyzwoli nas Polaków tych z prawa, lewa i środka z niechęci i uprzedzeń do własnych rodaków, pozwoli nam żyć w atmosferze spokoju,  prawdy i wzajemnej miłości!

   

  Klub Radnych Prawicy Rzeczypospolitej

  w Radzie Miasta Świdnicy

  Krzysztof Lewandowski

  Wojciech Kielka

   

   

  Poprzedni artykułNoc Muzeów w Gross Rosen
  Następny artykułPijana matka półrocznego dziecka