Posprzątali i odkryli twierdzę świdnicką [FOTO/WIDEO]

  20

  Kilkaset osób brało udział w corocznym sprzątaniu pozostałości po Twierdzy Świdnica. Świdniczanie zakasali rękawy, a do rąk wzięli sekatory, piły i grabie. Wczoraj po raz kolejny wypucowana została flesza nowomłyńska. Tym razem wszyscy łączyli przyjemne z pożytecznym; pożyteczne było sprzątanie, a przyjemne odkrywanie Świdnicy. Impreza zorganizowana została w ramach Pucowania Księstwa Świdnicko – Jaworskiego.

  Kolejny raz portale Swidnica24.pl i Znanenieznane.pl zaprosiły świdniczan do odkrywania swojego miasta. Po Kościele Pokoju i katedrze przyszedł czas na poznanie historii umocnień twierdzy świdnickiej. Przewodnikiem po tym niezwykłym miejscu był dowódca pruskiego regimentu Alt Kreyzen, Krzysztof Czarnecki. – Wiele ciekawych rzeczy dowiedziałam się o tym miejscu. Prawie codziennie przechodzę koło tych dziwnie wyglądających pagórków, teraz już wiem jaką kryją tajemnicę – mówiła po wycieczce pani Anna, mieszkanka Świdnicy.

  Więcej szczegółów na temat przyszłości fleszy nowomłyńskiej i wieżyczki w Parku Młodzieżowym zdradza zastępca prezydenta  Waldemar Skórski w rozmowie ze Swidnica24.pl. Zobacz materiał wideo.

   

  Po ciężkiej pracy wszyscy mogli skosztować wyśmienitej grochówki przygotowanej przez świdnickich harcerzy. Kolejne sprzątanie fleszy jesienią.

   

  Poprzedni artykułPod okiem kamery
  Następny artykułFestiwalowe filmy konkursowe cz.1