Porządki – tradycyjnie i na Euro

  4

  Mieszkańcy Pankowa w gminie Świdnica zamiast narzekać, sami dbają o porządek w swojej miejscowości. Od trzydziestu lat sąsiedzi skrzykują się do wspólnych prac. W wiosennych porządkach w tym roku wzięło udział 35 osób. Efekt? Zebrał się kontener śmieci. Równie dużo śmieci zebrała młodzież z Boleścina, która dzięki akcjom porządkowym chce zebrać pieniądze na utworzenie strefy kibica Euro 2012 w wiejskiej świetlicy.

  Lista zadań, wykonanych w Pankowie, jest imponująca. Mieszkańcy uporządkowali tereny wokół remizy, świetlicy, przystanków i ogródek jordanowski, usunęli ziemię nagromadzoną po zimie wzdłuż wszystkich chodników we wsi i na moście, pomalowali wszystkie krawężniki,zebrali śmieci w przydrożnych rowach poza obrębem wsi, które pozostawili niekulturalni kierowcy. Gruntownie odnowiona została także przydrożna kapliczka.

  W ostatnich tygodniach młodzież z Boleścina postanowiła swój wolny czas wykorzystać na porządkowanie miejscowości. Efekt – cały kontener śmieci i coraz bliżej spełnienia marzeń. Młodzież poprzez takie akcje gromadzi fundusze na sprzęt TV. Chce przed mistrzostwami EURO 2012 stworzyć w świetlicy strefę kibica.

  opr. red.

   

  Poprzedni artykułUczniowie SP 315 na meczu Śląska z Zagłębiem [FOTO]
  Następny artykułDni Świdnicy 2012 [PROGRAM]