Popowodziowy front remontowy

  2

  Po odbudowie ubezpieczeń oraz odmuleniu kanału Młynówka w Bystrzycy Górnej ruszają prace przy remoncie drogi gminnej w Witoszowie Dolnym. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace modernizacyjno-remontowe budynku komunalnego w Pogorzale – informuje Janusz Waligóra, rzecznik UG Świdnica. Wszystkie prace inwestycyjne prowadzone są w ramach likwidacji powodziowych szkód, na które gmina Świdnica otrzymała w tym roku promesę w wysokości 2,2 mln zł.

  Poziom zaawansowania prac przy odbudowie ubezpieczeń oraz odmuleniu kanału Młynówki rz. Bystrzycy w Bystrzycy Górnej  jest już bardzo duży – mówi wójt Teresa Mazurek. Na odcinku ponad 440 mb wykonane zostaną m.in. ubezpieczenia z murów kamiennych, zamontowane zostaną bariery ochronne, wyremontowana zostanie zastawka na wlocie kanału. Prace inwestycyjne planujemy zakończyć  w październiku br.

  Kolejnym zadaniem realizowanym z rezerwy celowej budżetu państwa jest odbudowa drogi gminnej na odcinku  1,14 km. Planujemy, że do końca sierpnia nowy odcinek drogi gminnej zyska nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i umocnione zostaną wloty kanalizacji w skarpach potoku Witoszówka. Jeszcze w tym miesiącu planujemy rozpoczęcie prac modernizacyjnych i remontowych  budynku mieszkalnego w Pogorzale nr 16. W ramach zadania przewiduje się m.in.  remont dachu na powierzchni ponad 288 m2, docieplenie budynku i remont elewacji, roboty izolacyjne oraz wykonanie nowej instalacji elektrycznej.

  W tym roku 67 dolnośląskich samorządów terytorialnych otrzymało prawie 90 mln zł. z rezerwy celowej budżetu państwa na likwidację powodziowych szkód. Gmina Świdnica otrzymała 2,2 mln zł. To największa z dotychczasowych wartości promes, czyli gwarancji wypłaty pieniędzy.

  Poprzedni artykułNoc Muzeów z parowozami
  Następny artykułSkazany za skoki na SKOK-i