Polecamy: Małgorzata Kalicińska „Lilka”

  0

  Już wkrótce, 19 maja, premiera najnowszej książki Małgorzaty Kalicińskiej, autorki poczytnej serii o domu nad rozlewiskiem.„Lilka to opowieść o tym, jak nam w życiu pustoszeje przestrzeń dookoła nas i o tym, że jest to bardzo naturalna kolej rzeczy.”

  Bohaterką jest Marianna Roszkowska – kobieta po pięćdziesiątce, dziennikarka średniego szczebla w redakcji poczytnego, kolorowego czasopisma. Wychowana w kochającej rodzinie, ale doświadczywszy też wielu zakrętów i zawodów z perspektywy lat zaczyna głębiej przypatrywać się swojemu życiu. Kogo kochała, kto kochał ją, a kto ukształtował ją samą? Ile dobra, a ile zła zaznała?

  Nadszedł czas, żeby spojrzeć na swe  życie w zupełnie nowym świetle. Pustoszeje rodzinne gniazdo  – dorasta syn i opuszcza dom matki, zaczynają odchodzić i umierać bliscy. Z pozoru normalna kolej rzeczy, na którą jednak nigdy nie jesteśmy gotowi. Marianna z powodu złych doświadczeń z młodości jest odrętwiała uczuciowo i dopiero konieczność zaopiekowania się nielubianą, samotną, chorą siostrą sprawia, że zaczyna się w niej rodzić ciepłe, a potem bardzo prawdziwe, a jednocześnie zaskakujące, gorące uczucie do niej.

  Empik

  Poprzedni artykułKupujesz wycieczkę – pamiętaj!
  Następny artykułZ wypożyczalni: Social Network