Pięć bramek Polonii i pewne zwycięstwo w derbach! [FOTO]

10

Polonia Świdnica rozbiła w derbach regionu Lechię Dzierżoniów 5:1 w spotkaniu 29. kolejki III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Po tej wygranej Polonia awansowała z siódmej na piątą pozycję w ligowej tabeli zachowując jeszcze szansę na wywalczenie czwartej lokaty na zakończenie sezonu 2011/2012.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w tym pojedynku Lechici, jednak strzał Maciejewskiego minął bramkę strzeżoną przez Stitou.  Kilka minut później Lato pewnie powstrzymał kontrę przyjezdnych. Pierwszy strzał na bramkę oddaliśmy w 9. minucie, jednak piłka po uderzeniu Szuby nie sprawiła większych kłopotów Szymczakowi. Z minuty na minutę biało-zieloni przejmowali coraz większą inicjatywę, a na efekt bramkowy musieliśmy czekać do 17. minuty. Na strzał z dystansu zdecydował się Tobiasz, a futbolówka po rękach golkipera Lechii wpadła do siatki. Z prowadzenia cieszyliśmy się jednak tylko 8 minut. W naszym polu karnym faulowany był Kret, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Kuriata. Stracona bramka nie podłamała jednak podopiecznych Przemysława Malczyka, którzy w 32. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę zakończoną skutecznym uderzeniem Bielskiego. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie – 2:1 dla Polonii.

Drugą połowę nasi zawodnicy rozpoczęli mocnym uderzeniem, kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry idealną sytuację do zdobycia trzeciej bramki dla Polonii miał Bielski, ale nie był w stanie umieścić piłki w siatce strzelając głową z bliskiej odległości. W 50. minucie zakotłowało się pod bramką Stitou, ale futbolówka przeleciała ostatecznie nad poprzeczką. 5 minut później było już 3:1 dla Polonii. Lato idealnie dograł na głowę Patryka Salamona i Szymczak po raz trzeci w tym spotkaniu musiał wyciągać piłkę z bramki. Polonia ambitnie walczyła o zdobycie kolejnych trafień i ta sztuka udała się w 67. minucie, kiedy to efektownym strzałem z woleja „pajęczynę z siatki” zdjął Szuba. Rezultat spotkania na kwadrans przed końcem ustalił Tobiasz zapisując na swoim koncie drugiego gola w tym meczu. Polonia Świdnica pewnie pokonała 5:1 Lechię Dzierżoniów, niech żałują ci kibice, którym nie udało się dziś pojawiać na świdnickim obiekcie.

Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów 5:1 (2:1)

Polonia: Stitou, Bielski, P. Salamon, Lato, Miętkiewicz, Borowy (76’ Morawski), Furmankiewicz, Tobiasz, Szuba (89’ Luber), N. Pierzga (86’ Czoch), Madziała

Lechia: Szymczak, Gendera (66’ Górski), Paszkowski, Jach, Barski, Piętkiewicz, M. Kuriata (66’ A. Majewski), Kret, Kuska, Maciejewski, D. Kuriata (46’ Niedojad)