Ostatni seans w kinie Gdynia?

  6

  Tylko do końca maja czynne będzie kino Gdynia. Odra Film zapowiada kolejny przetarg na budynek, a rodzina Scheerów, która od lat związana jest z kinem zaprasza na ostatni seans. Wystarczy, że na seansie pojawi się 10 osób a wejściówka będzie dostępna za jedyne 11 złotych. W repertuarze film o superszpiegu „Stawka większa niż śmierć”. Seans zaplanowano na 26 maja  na godzinę 17:00.

  Władze Odry Film, do którego należy kino zapowiadały w lutym, że wraz z otwarciem Cinema 3D w Galerii Świdnickiej kino Gdynia przestanie działać. W związku z tym budynek został wystawiony na sprzedaż za ponad pół miliona złotych, jednak żaden z podmiotów nie był nim zainteresowany. Jedyna nadzieja w uratowaniu tego miejsca we władzach miasta. Waldemar Skórski, zastępca prezydenta  w wywiadzie udzielonym pod koniec kwietnia dla Swidnica24.pl zapowiadał – Jeśli przetarg nie dojdzie do skutku, to deklarujemy przystąpienie do rozmów w/s przejęcia od UMWD budynku za symboliczną złotówkę. Nie potrafimy jednak obecnie powiedzieć, czy to będzie takie łatwe i w ogóle możliwe, bo Odra Film jest przedsiębiorstwem, które posiada majątek w postaci budynku i działki i nie może tak po prostu tego majątku się pozbyć. To są jednak sprawy techniczne, które, mamy nadzieję, zostaną pomyślnie rozwiązane, choć myślę, że proces ten będzie liczony nie na tygodnie, a na miesiące. Przy czym, można sobie też wyobrazić sytuację, że obiekt nie zmieni właściciela, a obecny właściciel będzie partnerem w projekcie, jako wnoszący swój wkład w postaci aportu nieruchomości. Przeczytaj cały wywiad z Waldemarem Skórskim.

  Jaki będzie dalszy los najstarszego kina przekonamy się 14 czerwca, na ten dzień zaplanowano kolejny przetarg. Cena wywoławcza 351 tysięcy złotych.

  Poprzedni artykułUciążliwe bim, bam, bom
  Następny artykułStraż Miejska w sieci