Ostatni seans w kinie Gdynia?

    6

    Tylko do końca maja czynne będzie kino Gdynia. Odra Film zapowiada kolejny przetarg na budynek, a rodzina Scheerów, która od lat związana jest z kinem zaprasza na ostatni seans. Wystarczy, że na seansie pojawi się 10 osób a wejściówka będzie dostępna za jedyne 11 złotych. W repertuarze film o superszpiegu “Stawka większa niż śmierć”. Seans zaplanowano na 26 maja  na godzinę 17:00.

    Władze Odry Film, do którego należy kino zapowiadały w lutym, że wraz z otwarciem Cinema 3D w Galerii Świdnickiej kino Gdynia przestanie działać. W związku z tym budynek został wystawiony na sprzedaż za ponad pół miliona złotych, jednak żaden z podmiotów nie był nim zainteresowany. Jedyna nadzieja w uratowaniu tego miejsca we władzach miasta. Waldemar Skórski, zastępca prezydenta  w wywiadzie udzielonym pod koniec kwietnia dla Swidnica24.pl zapowiadał – Jeśli przetarg nie dojdzie do skutku, to deklarujemy przystąpienie do rozmów w/s przejęcia od UMWD budynku za symboliczną złotówkę. Nie potrafimy jednak obecnie powiedzieć, czy to będzie takie łatwe i w ogóle możliwe, bo Odra Film jest przedsiębiorstwem, które posiada majątek w postaci budynku i działki i nie może tak po prostu tego majątku się pozbyć. To są jednak sprawy techniczne, które, mamy nadzieję, zostaną pomyślnie rozwiązane, choć myślę, że proces ten będzie liczony nie na tygodnie, a na miesiące. Przy czym, można sobie też wyobrazić sytuację, że obiekt nie zmieni właściciela, a obecny właściciel będzie partnerem w projekcie, jako wnoszący swój wkład w postaci aportu nieruchomości. Przeczytaj cały wywiad z Waldemarem Skórskim.

    Jaki będzie dalszy los najstarszego kina przekonamy się 14 czerwca, na ten dzień zaplanowano kolejny przetarg. Cena wywoławcza 351 tysięcy złotych.