Nowy ford mondeo dla Urzędu Miejskiego [FOTO]

  38

  Świdnicki magistrat ma nowe auto służbowe. Jak się okazuje, jest ono najtańsze w powiecie świdnickim. Urząd Miejski za nowego forda mondeo zapłacił 76 tysięcy złotych. Za vw tiguana gmina wiejska Świdnica zapłaciła 124 tysiące, a powiat świdnicki za renault koleosa 98 tysięcy.

  Poprzednie auto, również ford mondeo przejechał blisko 270 tys. km. – Auto jest już wysłużone. Ostatnio uległo awarii w drodze na Ukrainę, gdzie jechała delegacja ze Świdnicy. Konieczna była kilkugodzinna naprawa w serwisie. Tych napraw było więcej, bo w ostatnich latach na ten cel musieliśmy przeznaczyć ok. 30 tys. zł – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu.

  Decyzja o zakupie nowego samochodu została podjęta pod koniec grudnia 2011 r. przez Radę Miejską w Świdnicy w ramach uchwalania budżetu. – Przeznaczono na ten cel 120 tys. zł, ale prezydent zadecydował, by zakupić samochód dobry i jak najtańszy. W przetargu wystartowało 10 firm. Oferty wahały się od 76,1 tys. zł brutto do 102,9 tys. zł. Wybrana została najtańsza oferta zaproponowana przez dealera Forda z Wrocławia – mówi rzecznik.

  Dostarczony kilka dni temu samochód to ford mondeo z oszczędnym silnikiem benzynowym 1.6. Dotychczas użytkowany ford mondeo zostanie przekazany Straży Miejskiej. W jazdach lokalnych nie powinien sprawiać takich problemów i będzie mógł służyć jeszcze przez kilka lat, twierdzi Augustyn. W straży zastąpi wyeksploatowanego opla vectrę (rok prod. 1998), który przejechał ponad 352 tys. km. Z nowego forda korzystać będzie głównie prezydent.

  tepe

  Poprzedni artykułTłumy chętnych na Festiwal Reżyserii
  Następny artykułNowojorskie Still Rings True na świdnickim skateparku [WIDEO]