Najlepsza dla sześciolatków

  0

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Świebodzicach jest jedną z trzech szkół na Dolnym Śląsku, uznanych za najbardziej przyjazne 6-latkom. Tak zdecydowała Dolnośląska Kapituła Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Konkurs pod egidą ministerstwa premiuje te placówki, które są najlepiej przygotowane na przyjęcie maluchów do klas pierwszych – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  Świebodzicka „Trójka” przekonała do siebie kapitułę oryginalnym projektem pod nazwą „Akademia Trójeczki”. – Jest to cykl zajęć organizowanych w naszej szkole od trzech lat, w którym uczestniczą wszyscy nauczyciele. A projekt ma na celu oswajanie dzieci ze szkołą, przygotowywanie ich do nauki w formie zabawy tak, by poznały środowisko szkolne, oswoiły się z nim, a dzięki temu – lepiej się czuły już jako uczniowie – mówi Jolanta Styrna, dyrektor SP 3 w Świebodzicach.

  Z zajęć chętnie korzystają przedszkolaki z miejskich przedszkoli, a wychowawcy i pedagodzy zgodnie podkreślają, że takie oswajanie ze szkołą powoduje mniejszy stres u dziecka, które rozpoczyna naukę. Tym bardziej, gdy chodzi o dzieci 6-letnie.

  Kapituła konkursu zwróciła uwagę także na autorski projekt świebodzickich nauczycieli. Dlatego „Trójka” będzie wraz z dwoma innymi szkołami reprezentować Dolny Śląsk podczas ogólnopolskiego finału, który zaplanowano w Warszawie na 4 czerwca.

  Poprzedni artykułWpadł kolejny podejrzany o napad
  Następny artykułPorażony prądem spadł z 25-metrowego słupa