Młodziczki MKS-u w finale Mistrzostw Polski!

0

Młode siatkarki MKS-u Świdnica zapewniły sobie prawo gry w turnieju finałowym mistrzostw kraju pomyślnie kończąc zmagania w półfinale rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej, gdzie mierzyły z miejscowym MKS-em, Amberem Kalisz i Zrywem Volley Iława. To już trzeci awans świdniczanek do finału Mistrzostw Polski w ostatnich czterech latach.

Pierwszy mecz graliśmy z bardzo mocną drużyną – gospodarzem MKS-em Dąbrowa Górnicza. Wygraliśmy po walce 2:1. W drugim spotkaniu z Iławą pechowo przegraliśmy pierwszego seta na przewagi 26:28. Dziewczyny ciągle miały w głowach pierwszą partię, dlatego przeciwnik łatwo wygrał również drugiego seta. W trzecim meczu z mistrzem Wielkopolski Amberem Kalisz wygraliśmy bardzo pewnie 2:0 mając przewagę w każdym elemencie gry. Mecz z naszej strony był po prostu koncertowy. Cieszy mnie współpraca z młodzieżą, bo widać jej efekty. Praktycznie co roku jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych drużyn w kraju. Zespół z turnieju na turniej gra coraz lepiej, widać coraz lepsze zgranie i to, że dziewczyny są mocniejsze psychicznie. Biorąc pod uwagę ostatnie cztery lata naprawdę jest się czym pochwalić – mówił wyraźnie zadowolony Wojciech Ząbek. Najlepszą zawodniczką świdnickiej drużyny została wybrana Aleksandra Druciak.