Minister kultury otworzy Szlak Zabytków Komunikacji

  1

  Bogdan Zdrojewski otworzy nową atrakcję turystyczną na Dolnym Śląsku. 2 czerwca oficjalnie zainauguruje działalność Szlaku Zabytków Komunikacji. Uroczystość rozpocznie się o 12.30 w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

  Szlak Zabytków Komunikacji j to nowy projekt, zainicjowany przez Muzeum Powozów w Galowicach, Muzeum Motoryzacji TOPACZ oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Muzea na Szlaku Zabytków Komunikacji prezentują historię komunikacji od czasów najdawniejszych pojazdów konnych, poprzez rozwój kolejnictwa po osiągnięcia motoryzacji. Oferta skierowana jest nie tylko do miłośników zabytków techniki, ale do wszystkich tych, którzy chcą poznać historię Dolnego Śląska.

  Szlak Zabytków Komunikacji ma spełniać również rolę edukacyjną i jego oferta skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych, ze szczególnym uwzględnieniem przedszkoli, szkół i grup seniorów, dla których opracowaliśmy program zajęć muzealnych.

  Po trasie szlaku będzie jeździł specjalny amerykański autobus „School-bus” – który zabierze turystów na wycieczki do 3 muzeów. 2 czerwca wstęp na uroczystość inauguracji jest bezpłatny.

  Poprzedni artykułZostań lektorem w Kościele Pokoju
  Następny artykułTrzy bramki od utrzymania w I lidze [WIDEO]