Marsz dla Życia i Rodziny 2012

  9

  Pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” ulicami niemal 40 miast Polski przejdą 3 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny. Do akcji po raz drugi włącza się Świdnica.

  Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego. Marsze zostaną zorganizowane w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie. W tym roku różne środowiska jednoczą się przy wartościach ideach prorodzinnych  i przygotowują marsze w blisko 40 miastach Polski. Warto podkreślić, że są one przede wszystkim świętem rodzin i okazją do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. Wyjątkowo duże zainteresowanie marszem, zorganizowanym w zeszłym roku w Świdnicy, zaowocowało nowymi marszami w sąsiednich miastach Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Kłodzku. W poszczególnych miastach zawiązały się Komitety Organizacyjne Marszu skupiające organizacje i osoby, którym bliskie są idee Marszu.

  Podobnie jak w zeszłym roku, głównymi organizatorami marszu w Świdnicy jest Narodowy Dzień Życia z Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Rodzice Rodzicom ze Świdnicy. Patronat honorowy zadeklarowali ks. bp Ignacy Dec, prezydent Miasta Świdnicy Wojciech Murdzek  oraz starosta  Zygmunt Worsa. Tegoroczny marsz ma szerszy zasięg, gdyż do udziału zostały zaproszone miasta i gminy z całego powiatu. Start 3 czerwca o godz. 16.00 z placu Św. Małgorzaty w Świdnicy. Kolorowy pochód przejdzie ulicami świdnickiej starówki na plac Jana Pawła II.  Do radosnej manifestacji przyłączają się krwiodawcy, transplantolodzy, Powiatowa Straż Pożarna, harcerze itp. Z myślą o atrakcjach dla dzieci zaproszeni zostali magicy ziejący ogniem i wysoko postawieni szczudlarze. – Dla wszystkich uczestników mamy do rozdania 2 tys kolorowych balonów oraz przeprowadzimy kilka atrakcyjnych konkursów. Chcielibyśmy, aby szczególnie rodziny przybyły z własnymi flagami lub transparentami. Dzięki nim pragniemy podkreślić, że fundamentem Polski są polskie rodziny. Młodzież zapraszamy do przyniesienia własnych haseł promujących wartości Życia i Rodziny.Gorąco zapraszamy do włączenia się w wielkie dzieło przywrócenia wysokiej wartości i godności zarówno Życiu jak i Rodzinie. Zapraszamy na Marsz 3 czerwca do Świdnicy – zachęca Joanna Kaptur, prezes świdnickiego Stowarzyszenia Rodzice Rodzicom.

  Poprzedni artykułRusza rezerwacja wejściówek na Festiwal Reżyserii Filmowej [PROGRAM]
  Następny artykułMaryla Rodowicz dzisiaj w Świdnicy