Klimaty Buenos Aires na Nocach Jazzowych

  0

  Ariel Ramirez, znakomity muzyk z Argentyny, będzie gościem Świdnickich Nocy Jazzowych. Koncert Ariela Ramireza 10 maja o 19.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Ariel Ramirez jest wnukiem jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza. Artysta urodził się 1975 roku w Argentynie, w  miejscowości Altos de Chipión. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Jego muzyczna kariera nabrała rozpędu w wieku lat dwudziestu. Wówczas jego talent zaczęto doceniać na licznych festiwalach folklorystycznych. Ramirez zdobył wiele znaczących nagród i wyróżnień.

  Od 2002 roku artysta aktywnie uczestniczy w różnych projektach muzycznych. Koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m. in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo.

  Najnowsze dzieło Ariela Ramireza to „Cabaret la Boca”, taneczno-muzyczne show, które przenosi widzów w świat pierwszych milong Buenos Aires  z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Występ uświetni pokaz audio-wizualny w reżyserii Wojciecha Popkiewicza, znanego wrocławskiego dokumentalisty i podróżnika, oraz Jerzego Szoty. Artysta zaprosił też do współpracy znakomite pary taneczne: Katarzynę Press i Ireneusza Michalewicza, Agatę i Tomasza Kozłowskich oraz Elżbietę Jankowską i Krzysztofa Perdka.

  Poprzedni artykułSfotografowali maj i wygrali [FOTO]
  Następny artykułKolarze finiszowali w Świdnicy [FOTO]