Arkadiusz Piech: Na mój sukces pracowała cała drużyna

  6

  Za Arkadiuszem Piechem, byłym piłkarzem Polonii/Sparty Świdnica bardzo udany sezon. Napastnik Ruchu Chorzów wywalczył ze swoim zespołem tytuł wicemistrza kraju, zdobył 12 bramek w T-Mobile Ekstraklasie i został uznany najlepszym piłkarzem ligi.  o sezonie 2011/2012, zbliżającym się Euro 2012, a także o planach na najbliższą przyszłość.

  O sezonie 2011/2012, zbliżającym się Euro 2012, a także o planach na najbliższą przyszłość z Arkadiuszem Piechem rozmawia Swidnica24.pl

  Sezon 2011/2012 – znakomity w Twoim wykonaniu. Wywalczyłeś z kolegami z Ruchu wicemistrzostwo Polski, do tego strzeliłeś dwanaście bramek w lidze i odebrałeś nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu. Jak ocenisz ten okres?

  Zdecydowanie najlepszy sezon w moim wykonaniu. Wszystko jednak dzięki drużynie. Na murawie pracuje cały zespół, który musi być dobrze ustawiony przez trenera. Dali mi szansę i udało się. Ciężka praca się opłaciła. Sprawiliśmy niemałą niespodziankę, niewielu na nas stawiało, a jednak utarliśmy nosa faworytom. Jeśli chodzi o nagrodę dla najlepszego piłkarza ligi, to było to bardzo duże zaskoczenie. Ta nagroda motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy, jestem tego typu człowiekiem, że nie spocznę na laurach, będę starał się iść cały czas do przodu i szlifować swoje umiejętności.  

  Co byś właśnie dziś powiedział osobom, które w żadnym wypadku nie widziały Ruchu w czołówce tabeli na zakończenie sezonu?

   Przede wszystkim to, że w sporcie nie liczą się tylko pieniądze, a zaangażowanie i ciężka praca. Mało kto widział nas w czołówce, my pokazaliśmy jednak, że może być inaczej. Byliśmy zespołem od początku do końca. 

  Cały wywiad z Arkadiuszem Piechem znajdziesz w najbliższym wydaniu bezpłatnej gazety Swidnica24.pl zapraszamy do lektury.

  Poprzedni artykułPierwsze wyróżnienia i koncert
  Następny artykułSkazani posłuchają Euro 2012