Szczyty Kultury dla Andrzeja Protasiuka?

  15

  Andrzej Protasiuk, animator życia kulturalnego, artysta fotograf, pomysłodawca Dni Fotografii i Dni Papieskich jako jedyny przedstawiciel powiatu świdnickiego został nominowany do nagrody Szczyt Kultury. Wyróżnienie przyznaje portal G-Punkt.

  Portal G-punkt już po raz trzeci pragnie docenić osoby, które funkcjonują na rynku kulturalnym od jakiegoś czasu, w charakterze promotorów i animatorów, którym rzadko przypadają laury. Nagroda honoruje wysiłki osób odpowiedzialnych za realizowanie profesjonalnych, starannie wypromowanych i niebanalnych programowo wydarzeń: filmowych, literackich, muzycznych, teatralnych, a także za działania związane z promowaniem sztuki. Wyróżnieni z powodzeniem propagują ambitną kulturę niezależną – zarówno lokalnie, jak i na większą skalę, ponadto konsekwentnie działają na rzecz edukacji kulturalnej.

  Kapituła, która nominowała Andrzeja Protasiuka tak uzasadniła swój wybór.

  Aktywnie działający animator kultury i artysta fotograf. Z powodzeniem łączy te dwie pasje, przekuwając wrażliwość i zdolności organizacyjne w cieszące się olbrzymim zainteresowaniem konkursy i wystawy, których w sumie zorganizował już ponad sto. Za osiągnięcia w dziedzinie fotografii został wyróżniony m.in. Nagrodą Artystyczną im. Stanisława Wyspiańskiego, zaś za upowszechnianie kultury otrzymał nagrodę Wojewody Wałbrzyskiego, Doroczną Nagrodą Prezydenta Miasta Świdnicy oraz wiele nagród honorowych. Założył i prowadził Galerię Fotografii w Świdnicy, stworzył i organizował dużej rangi imprezy cykliczne, jak Międzynarodowy Konkurs Fotografii „Zestaw”, czy Fotomaraton Świdnicki. Prestiżowe Dni Fotografii w Świdnicy, których jest kierownikiem programowym i artystycznym, są jedną z największych i najdłużej organizowanych imprez fotograficznych w Polsce.

  Swój głos na Andrzeja Protasiuka możesz oddać na stronie www.szczyty-kultury.pl

  ***

  15 animatorów w każdej z kategorii będzie rywalizowało o statuetkę oraz nagrodę pieniężną. W pierwszym etapie głosowania, to internauci decydują o tym, kto z nominowanych trafi do finału. Spośród piątki animatorów, którzy zbiorą najwięcej głosów, zwycięzców w obydwu kategoriach wybierze kapituła. Nazwisko najlepszego animatora kultury poznamy 26 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

  Poprzedni artykułGigantyczna torebka gotowa [FOTO]
  Następny artykułSkończyła w rowie [FOTO]