Świdniczanka najlepsza z włoskiego

  16

  Ambra-Federica Dubel, uczennica Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy zajęła pierwsze miejsce w II edycji konkursu języka włoskiego i wiedzy o Włoszech „Il Bel Paese” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr IX we Wrocławiu. – Radość jest tym większa, że przedstawiciele naszej szkoły już po raz drugi z rzędu stają na najwyższym stopniu podium tego konkursu – informują nauczyciele.

  Ambra pokonała ponad 120 innych uczniów z całej Polski. W pierwszym etapie musiała wykazać się perfekcyjną znajomością języka włoskiego oraz wiedzą na temat szeroko pojętej kultury, historii oraz społeczeństwa włoskiego. W finale zaś przedstawiła komisji (składającej się m.in. z pani konsul honorowej Republiki Włoskiej Moniki Kwiatosz, jak i pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego) prezentację „Stereotipi d’Italia” („Stereotypy Włoch”) oraz musiała odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie (oczywiście po włosku).

  Zdobywając pierwsze miejsce Ambra otrzymała tygodniowy 30 godzinny kurs języka włoskiego we włoskiej szkole języka i kultury włoskiej „Studioitalia” w Rzymie, wraz z zakwaterowaniem, pierwszy rok studiów na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, kurs językowy we wrocławskiej Szkole Języków Obcych „Lektor” oraz nagrody książkowe.

  Konkurs został zorganizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, pani Konsul Honorowej Republiki Włoskiej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie, Szkoły Języka Włoskiego „Studioitalia” w Rzymie, Szkoły Języków Obcych „Lektor” we Wrocławiu oraz księgarni włoskiej „Italicus” w Krakowie.

  Poprzedni artykułRepertuar CINEMA 3D
  Następny artykułNamalowali strażaków